Virgin Galactic pracuje na ďalšej vesmírnej lodi

0

Nové vesmírne plavidlo chce VG predviesť vo februári 2016.

Firma už pracuje na novej verzii SpaceShipTwo a svoj postup ukážu verejnosti na začiatku roku 2016. Po prvom teste svojho plavidla v roku 2014 zomrel pri nehode pilot. Teraz firma vynakladá veľké úsilie, aby sa testy letov mohli začať čím skôr.

spaceshiptwo_nowat

Richard Branson hovorí aj o tom, že po prvej nehode, kde sa prvý pilot zabil a druhý zranil, nevedel prvých 48 hodín, čí Ďalej pokračovať vo svojich plánoch.

Branson bol kritizovaný za príliš agilné nasadenie úloh a nereálne termíny. Nebral do úvahy spätnú väzbu od zamestnancov. No tlačil ho čas a prisľúbil minimálne 700 podpísaným kontraktom na cestu vesmírom. A prichádzali nové objednávky od bohatých ľudí, ktorí chceli zažiť lety ako prví a vedia ich zaplatiť.

Zdroj: The Verge

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár