Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Svetový dodávateľ pre priemysel vrátane strojárskeho pozitívne hodnotí vývoj v sektore. Prítomný je aj na strojárskom veľtrhu v Nitre.

„Strojársky sektor na Slovensku sa vyvíja veľmi dobre. Výroba beží na plné obrátky, prichádzajú ďalšie pozitívne signály a firmy chcú investovať. Popri tom je výborné, že opäť začínajú dbať na kvalitu a o investíciách do nového vybavenia rozmýšľajú už niekoľko rokov dopredu,“ konštatuje pri príležitosti Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre Martina Gaislová, konateľka Würth Slovensko. Nadnárodný koncern je svetovým dodávateľom pre priemysel vrátane strojárskeho a svetovou jednotkou v predaji montážneho a upevňovacieho materiálu. Prítomný je aj na veľtrhu.

Ako podotýka Martina Gaislová, strojárske firmy posilnenie vlastnej konkurencieschopnosti čoraz viac vnímajú cez optimalizáciu a úsporu v procesných nákladoch, čo je veľmi pozitívne, a nie úsporu na kvalite. Náklady na obstaranie drobnej položky sú totiž pri nepremyslenej logistike ďaleko vyššie ako hodnota celej objednávky.

Würth ako významný dodávateľ aj na veľtrhu predstavuje v pavilóne M5 okrem produktov určených pre strojársky priemysel a údržbu dielní a prevádzok, práve ORSY systémy zamerané na organizáciu skladových zásob C-dielov (náradia a spotrebného materiálu či chémie) v prevádzkach firiem, prípadne pri prácach firiem v teréne. Systémy dnes zahŕňajú skladové regály, napríklad aj so špeciálnou kartonážou na spojovací materiál, špeciálny systém etikiet Stick&Go či čítačku čiarových kódov a podobne, ORSY mat automatické výdajové a objednávacie systémy, ORSY systémové kufríky, vybavenie pojazdnej dielne ORSY mobil pre všetky značky úžitkových vozidiel, dielenské vozíky, CPS systémové pracovisko a veľa ďalšieho. „Veľtrh vnímame tiež ako miesto na nadviazanie nových kontaktov, priestor pre prezentáciu firmy, jej produktov i ľudí,“ podotýka konateľka Würth Slovensko Martina Gaislová.

Značky: