Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Koncom apríla tohto roku sa dočkáme pokračovania úspešnej konferencie European Compliance Forum, o ktorom samotní organizátori hovoria, že pôjde „na kosť“.

Prvý ročník, v máji 2017, sa niesol v atmosfére nastupujúcich administratívnych a byrokratických fenoménov GDPR a AML. Tohtoročná konferencia sa bude venovať najmä efektivite compliance programov s hlbším zameraním na procesy predchádzania individuálnym ľudským zlyhaniam. Program bude rozdelený do troch tematických blokov. Prvý sa bude venovať problematike compliance v etickej a teoretickej rovine. Druhý prinesie praktický pohľad a skúsenosti priamo z „reálneho biznisu“. Tretí blok bude zameraný na tzv. forenzné compliance, teda skúmanie motivácie zlyhania zamestnancov, ale aj top manažérov,  vyšetrovanie firemných podvodov, technik vedenia forenzných interviews, či kybernetické hrozby.

Účastníci počas dvoch dní spoznajú excelentných rečníkov, skutočné a poučné príbehy, zaujímavé témy, a prostredníctvom workshopov vyskúšajú vyriešiť reálne problémy. Za rečníckym pultom a v panelových diskusiách vystúpia mnohé zaujímavé osobnosti, ktoré predstavujú špičku vo svojej oblasti v česko-slovenskom priestore, v Európe, či dokonca na svete. Spomedzi mnohých spomenieme napríklad tieto mená:

  • Cliff Lansley, riaditeľ spoločnosti Paul Ekman International Plc., behaviorálny konzultant, poradca BBC, tajných služieb a bezpečnostných zložiek viacerých krajín
  • Jaroslav Spišiak, riaditeľ Ochrany a obrany v spoločnosti SLOVNAFT, a.s., bývalý Prezident Policajného zboru SR v rokoch 2010 – 2012
  • Juraj Szabó, člen výkonnej rady Českej asociácie Compliance
  • Ján Vittek, riaditeľ Odboru compliance v spoločnosti Tatra banka a.s., člen
    predstavenstva Slovak Compliance Circle a vedúci pracovnej skupiny pre AML & Compliance pri Komisii pre bezpečnosť bánk a finančných operácií Slovenskej Bankovej Asociácie
  • Tomáš Zaťko, CEO spoločnosti CITADELO, etický hacker a popredný odborník na IT bezpečnosť
  • Cátia Pedro, vedúca forenzná vyšetrovateľka v spoločnosti Johnson Controls

Organizátormi konferencie sú spoločnosti RUŽIČKA AND PARTNERS a Deloitte Advisory. Záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky.

Pavla Hladká, forenzná expertka z poradenskej spoločnosti Deloitte Advisory dodáva: „Konferencií tohto typu a úrovne na Slovensku, ale aj v strednej Európe, je pomenej. Dôležitosť nastavenia správneho ‘tone at the top‘, zavedenie efektívnych compliance programov a preventívnych opatrení proti výskytu podvodov v organizáciách je ešte naliehavejšie v dobe, keď sú v médiách každodenne zverejňované prípady zlyhania zamestnancov a top manažérov z rôznych odvetví a krajín. Každý takýto prípad zlyhania znamená pre organizáciu okrem finančnej škody aj riziko poškodenia reputácie a ohrozenia biznisu. Sme radi, že sa môžeme spolupodieľať na organizovaní konferencie a umožniť tak zdieľanie skúseností, tipov a best practice medzi účastníkmi, a zlepšovať tým podnikateľské prostredie.“

Lucie Schweizer z advokátskej kancelárie RUŽIČKA AND PARTNERS hovorí: „Po mimoriadne úspešnom prvom ročníku European Compliance Forum 2017 sme prakticky okamžite boli odhodlaní pokračovať s týmto formátom ďalej. Aj keď sme sa k príprave druhého ročníka dostali po viac ako ročnej pauze, naše nadšenie neopadlo. Práve naopak. Vidíme, že téma compliance vystupuje v slovenskom korporátnom prostredí do popredia čoraz viac a je pre tzv. C-suite manažérov stále dôležitejšia. Okrem toho sa nám podarilo poskladať veľmi zaujímavý program, ktorý prináša úplne iné, nové pohľady na problematiku compliance a je, podľa môjho názoru, ešte atraktívnejší, ako v prvom ročníku.“

Konferencia European Compliance Forum 2019 sa uskutoční 25. a 26. apríla 2019 v hoteli Zochova chata v Modre. Detailné informácie o podujatí s možnosťou registrácie nájdete na stránke www.ecf-2019.eu.

Značky:

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.