Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Absolútnym víťazom aktuálneho ročníka súťaže o najinšpiratívnejšie pracovné prostredie na Slovensku – OFFICE ROKA – sa stala spoločnosť SWISS RE. Rozhodla o tom svojím hlasovaním päťčlenná odborná porota, zložená z renomovaných architektov a odborníkov na pracovné prostredie. Organizátorom súťaže je spoločnosť CBRE.

Do 3. ročníka súťaže sa prihlásilo 38 firiem, ktoré súťažili v kategóriách Zdravá kancelária, Inovatívna kancelária, Kancelária ako DNA firmy a tiež o titul absolútneho víťaza súťaže. Víťaza každej kategórie vyberali členovia odbornej poroty. Tentokrát do nej zasadli najmä architekti a dizajnéri – Florian Frotscher zo spoločnosti Woods Bagot v Londýne, Barbora Markechová z pražskej pobočky Bogle Architects, Nina Weisslechner z Artworks, Braňo Kaliský z A1 Respect Architecture a výkonný riaditeľ CBRE na Slovensku Tomáš Hegedűš.

Porotcovia tiež rozhodli o víťazoch jednotlivých súťažných kategórií. Zdravou kanceláriou sa aktuálne stalo pracovné prostredie ČSOB, Inovatívnou kanceláriou Swiss Re, Kanceláriou ako DNA firmy najviac zaujal Forbes.

„Každý rok pozorujem výrazné zvýšenie kvality prihlásených subjektov po všetkých stránkach – od workplace stratégie firmy, cez otázky zdravia zamestnancov, až po architektonické prevedenie. Vidieť, že aj firmy na Slovensku sledujú svetové trendy a nechcú v tejto oblasti zostať pozadu,“ vyhlásil výkonný riaditeľ CBRE na Slovensku Tomáš Hegedűš.

Porotcovia svojim hlasovaním najskôr určili užšie nominácie súťažných priestorov v jednotlivých súťažných kategóriách. Z nich napokon vybrali víťazov kategórií, ako aj absolútneho víťaza 3. ročníka súťaže OFFICE ROKA.

Súťaž urobila dojem aj na uznávaného architekta Floriana Frotschera, ktorý dnes pôsobí v londýnskej pobočke renomovanej spoločnosti Woods Bagot. „Bol som ohromený veľkou rôznorodosťou priestorov, ktoré sme hodnotili. Od menších, veľmi špecifických a robených na mieru, až po veľké firemné, ale dobre a štýlovo navrhnuté. Každý by si našiel to svoje. Je to pôsobivé,“ zhodnotil úroveň tohtoročnej súťaže jeden z porotcov. Zároveň dodal, že Slovensko sa ukazuje ako veľmi živý trh pre nové pracovné priestory a jednoznačne sa odpútalo z pozície typického poskytovateľa podporných kancelárií s ich typickým „šarmom“.

A čo najviac zaujalo architektku spoločnosti Bogle Architects Barboru Markechovú? Pozitívne vníma najmä kladený dôraz na kvalitu priestorov a na komfort každého zamestnanca. „Je vidieť, že to, čo bolo pred niekoľkými rokmi skôr nadštandard, je v súčasnosti základom administratívnych priestorov. Taktiež je pozitívne, že bolo veľa prihlásených projektov zverených do rúk skúsených architektov a tomu zodpovedá inteligentná práca s priestorom, použitie zaujímavých kombinácií materiálov, nápadité riešenia a hlavne vysoká kvalita prevedenia detailov.“

Už druhý rok po sebe si svojho víťaza volila aj verejnosť, a to formou internetového hlasovania. Vox populi tentokrát rozhodol o tom, že najkrajšie kancelárie má spoločnosť Private Consulting Group.

KONEČNÉ VÝSLEDKY SÚŤAŽE OFFICE ROKA 2018

Absolútny víťaz OFFICE ROKA 2018:

SWISS RE

ZDRAVÁ KANCELÁRIA

Nominovaní:

ČSOB

SWISS RE

Poštová banka

Dentsu aegis

Green Foundation

Víťaz: ČSOB

INOVATÍVNA KANCELÁRIA

Nominovaní:

Lucron

Accenture

365.bank

Dentsu Aegis

SWISS RE

Víťaz: SWISS RE

KANCELÁRIA AKO DNA FIRMY

Nominovaní:

Platform

Green Foundation

Roche Slovensko

ESET

Forbes

Víťaz: FORBES

Víťaz hlasovania verejnosti: PRIVATE CONSULTING GROUP

Viac informácií na stránke projektu www.officeroka.sk.

 

Zdroj: officeroka.sk

Značky: