Amerického prezidenta Twitter nebude blokovať

1

Twitter vysvetľuje, prečo nezakázal účet Donalda Trumpa.

„Blokovanie svetového lídra na Twitteri alebo odstránenie jeho kontroverzných príspevkov, by mohlo ukryť dôležité informácie.“

Twitter sa vyjadril bez toho, aby menoval niekoho konkrétneho. Hovoril o tom, že svetoví lídri hrajú dôležitú úlohu a majú výrazný vplyv na spoločnosť. Ľudia by mali vidieť kontroverzné príspevky a mať možnosť o nich diskutovať.

Twitter tiež hovorí o tom, že odstraňovanie takýchto príspevkov by svetových lídrov neumlčalo. Táto sociálna sieť máva pravidelné výzvy na zablokovanie prezidenta USA. Aj preto, lebo Trumpoví kritici si myslia, že podnecuje násilie. Bežné sú aj vyostrené tvíty týkajúce sa potenciálnej vojny so Severnou Kóreou.

Nezisková organizácia Color of Change má web, na ktorom môžete podpísať petíciu za zrušenie účtu amerického prezidenta na Twitteri. Nepriaznivci prezidenta si tiež myslia, že Twitter účet nezablokuje kvôli vysokej návštevnosti a z toho plynúcich výnosov z reklamy.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

Google priznal desaťtisíce dolárov minutých Rusmi na reklamu počas prezidentskej kampane Donalda Trumpa

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

  1. Pingback: Barack Obama údajne chystá vlastnú šou na Netflixe | TOUCHIT

Pridaj komentár