Tretia generácia Pixel smartfónov sa teší značnému záujmu.

Svedčia o tom početné úniky, hlavne väčšieho zo smartfónov – Pixel 3 XL. Google si necháva predstavenie svojich referenčných zariadení oproti konkurencii na druhú polovicu roka. Je to pomerne odvážny krok, hlavne keď zoberieme v úvahu pomerne vysoké ceny smartfónov s logom spoločnosti Google a malý časový odstup od predstavenia konkurenčných vlajkových modelov pre rok 2019.

Nejaký čas sa Pixel 3 XL ukazuje na rôznych verejných miestach, pričom nám chýbal vedieť snáď už len dátum oficiálneho predstavenia. Ten sa aktuálne dozvedáme priamo od vyhľadávacieho giganta. Oficiálne predstavenie sa bude konať 9. októbra v New Yorku.

Živý prenos z predstavenia začne o 17. hodine nášho času a bude vysielaný na YouTube

Nakoľko ešte nie je oficiálne dostupný nástupca čipsetu Snapdragon 845, tak tento čip sa použije aj pri novinkách z dielne Googlu. Zaujímavosťou je, že pri hlavnom fotoaparáte sa bude využívať opäť iba jeden snímač, pričom na prednej strane zariadenia sa budú nachádzať hneď dve selfie kamery pre dokonalé snímky.

Pixel 3 XL bude mať pomerne veľký výrez v displeji (asi najväčší) a pomerne veľkú bradu. Dúfame, že kompenzáciou bude kvalitný stereo zvuk. Menší z dvojice zariadení sa bude môcť pochváliť už symetrickejším dizajnom. Smartfóny prídu s podporou bezdrôtového nabíjania Qi.

Google začal rozposielať pozvánky na predstavenie Pixel 3 a 3 XL necelý týždeň pred odhalením viacerých noviniek od Applu. Chce týmto krokom zobrať spoločnosti z Cupertina vietor z plachiet?

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Sú tu Google Fotky 4.0. Aké majú vylepšenia?

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.

Komentáre sú uzavreté