Aj tento rok hľadáme tie najlepšie telefóny a zariadenia z mobilného sveta za uplynulý rok. Niektoré kategórie a ich nominantov sme už predstavili, dnes pokračujeme kategóriou Inteligentné hodinky roka.

Aby ste si vedeli lepšie vybrať svojho favorita, postupne vám predstavíme všetky nominované zariadenia a jednotlivé kategórie.

Pokiaľ sa zapojíte do hlasovania na stránke www.mobilroka.sk, môžete vyhrať skvelé ceny a zároveň organizátor ankety za každý odovzdaný hlas podporí projekt Neónka sumou 5 centov, pričom vám z peňaženky neubudne ani cent. Neónka pomáha ťažko chorým pacientom v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.

V ankete Mobil roka powered by O2 hľadáme nielen najlepšie telefóny, ale aj príslušenstvo v podobe Bluetooth slúchadiel, reproduktorov, inteligentných hodiniek, gadgetov a tiež najlepšiu aplikáciu roka.

Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 5, Zdroj: Apple

Apple Watch Series 5 sú ideálnym doplnkom k iPhonu. Nová generácia síce neprináša až tak veľa vylepšení, avšak stavia na rokmi overenom základe, ktorý tvoria špičkové funkcie prepojenia so smartfónom a pokročilé sledovanie aktivity. Praktickou novinkou je stále zapnutý displej.

Fitbit Versa 2

Fitbit Versa 2

Fitbit Versa 2, Zdroj: Fitbit

Fitbit Versa 2 sú všestranné a cenovo dostupné fitness hodinky. Ich výhodou je kompaktné spracovanie, takže vám nebudú prekážať pri nosení, cvičení či spaní. Versa 2 vydržia na jedno nabitie necelý týždeň a ponúkajú OLED displej s funkciou Always-on. Môžete s nimi plávať, počúvať hudbu a bezkontaktne platiť.

Garmin Fénix 6

Garmin Fénix 6

Garmin Fénix 6, Zdroj: Garmin

Prémiové športové hodinky Garmin Fénix 6 sú dostupné vo viacerých prevedeniach. Vlajkovou loďou je model Fénix 6X Pro Solar s technológiou solárneho nabíjania. Hodinky Fénix 6 vynikajú svojimi funkciami, prémiovým spracovaním s odolnosťou, ktorá spĺňa vojenské štandardy a tiež vylepšeným meraním tepu či pokročilejšou analýzou behu vzhľadom k výškovému profilu trate.

Huawei Watch GT 2

Huawei Watch GT 2

Huawei Watch GT 2, Zdroj: Huawei

Druhá generácia inteligentných hodiniek značky Huawei mierne vylepšuje koncept prvej generácie. Inteligentné funkcie sa obmedzujú prakticky len na zobrazovanie notifikácií z pripojeného smartfónu, z hľadiska fitness funkcií však GT 2 potešia zabudovaným GPS, dlhou výdržou na jedno nabitie a pokročilým monitorovaním aktivity. A zaujať dokážu aj elegantným dizajnom, možnosťou volať priamo cez hodinky a ich výhodou je aj to, že vyzerajú ako skutočné hodinky.

Michael Kors MKT5063

Michael Kors MKT5063

Michael Kors MKT5063, Zdroj: Michael Kors

Zástupcom platformy Wear OS sú hodinky značky Michael Kors v ženskom prevedení. Lákajú luxusným prevedením z nerezovej ocele s elegantnými kryštálikmi a kovovým remienkom. Hodinky ponúkajú Google Asistenta, výborné prepojenie s hodinkami so systémom Android a sledovanie aktivity používateľa.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2, Zdroj: Samsung

Športovo orientované inteligentné hodinky od Samsungu prinášajú optimálny pomer medzi fitness a inteligentnými funkciami, kompaktným spracovaním a výdržou na jedno nabitie. Ponúkajú Super AMOLED displej s dotykovou lunetou, monitorujú až 39 cvičení a na Slovensku ich kúpite aj v LTE verzii.

Suunto 9 Baro

Suunto 9 Baro

Suunto 9 Baro, Zdroj: Suunto

Suunto 9 Baro sú pokročilé hodinky pre športovcov. Disponujú 80 športovými režimami, zabudovaným GPS a odolnosťou voči vode na úrovni 10 ATM. Poteší aj výdrž batérie na úrovni takmer jedného týždňa a praktické zobrazovanie cyklotrás alebo chodníkov pre bežcov priamo v aplikácii Suunto.

Xiaomi Amazfit GTS

Xiaomi Amazfit GTS

Xiaomi Amazfit GTS, Zdroj: Xiaomi

Hodinky Amazfit vždy vynikali svojou cenou a model GTS nie je výnimka. Tieto hodinky majú podobný dizajn ako Apple Watch, potešia výborným AMOLED displejom, výdržou na jedno nabitie a monitorovaním aktivity, ktoré postačí aj pri bežnom športovaní. Nechýba ani GPS senzor a odolnosť voči vode, takže s nimi môžete aj plávať.

Hlasovať za svojho favorita môžete na stránke www.mobilroka.sk. Každý, kto sa do hlasovania zapojí, bude zaradený do súťaže o 10 atraktívnych cien a zároveň organizátor ankety za každý odovzdaný hlas podporí projekt Neónka sumou 5 centov, pričom vám z peňaženky neubudne ani cent.

Značky: