Má rovnaké parametre ako Huawei Mate 9 Lite.

Honor predstavil v polovici októbra novinku Honor 6X. Telefón bol pôvodne uvedený iba na čínskom trhu, čoskoro sa však chystá jeho globálna expanzia. Rovnako ako na začiatku tohto roka, Honor uvedie telefón pre americký a európsky trh na veľtrhu CES v Las Vegas. Pripomeňme, že v januári 2016 sa v Las Vegas dočkal globálnej expanzie model Honor 5X.

Honor 6X má vo výbave kovové telo, 5,5-palcový Full HD displej a osemjadrový procesor Kirin 655. Telefón v Číne ponúka 3-4 GB RAM a 32/64 GB úložisko. Zatiaľ nie je známe, v akej konfigurácii bude predstavený pre náš trh.

Duálny fotoaparát má 12 MPx hlavný senzor a 2 MPx senzor pre snímanie hĺbky

Vo výbave nájdete aj duálny fotoaparát. Hlavný 12 MPx senzor dopĺňa 2 MPx senzor pre snímanie hĺbky. Telefón teda neponúka monochromatický a farebný senzor, ako je to v prípade vlajkových lodí Huawei P9, resp. Honor 8. Batéria má kapacitu 3340 mAh a operačný systém bol v dobe čínskej premiéry Android 6.0 s nadstavbou EMUI 4.1. Za zmienku stojí, že rovnakú výbavu má aj nedávno predstavený Huawei Mate 9 Lite.

Cena v prípade čínskeho trhu začína na 150 eur v prepočte. U nás bude pravdepodobne o niečo vyššia.

Prečítajte si aj:

Recenzia: Honor 5X

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit