Honor predstaví na CES v Las Vegas smartfón Honor 6X vo verzii pre Európu

1

Má rovnaké parametre ako Huawei Mate 9 Lite.

Honor predstavil v polovici októbra novinku Honor 6X. Telefón bol pôvodne uvedený iba na čínskom trhu, čoskoro sa však chystá jeho globálna expanzia. Rovnako ako na začiatku tohto roka, Honor uvedie telefón pre americký a európsky trh na veľtrhu CES v Las Vegas. Pripomeňme, že v januári 2016 sa v Las Vegas dočkal globálnej expanzie model Honor 5X.

Honor 6X má vo výbave kovové telo, 5,5-palcový Full HD displej a osemjadrový procesor Kirin 655. Telefón v Číne ponúka 3-4 GB RAM a 32/64 GB úložisko. Zatiaľ nie je známe, v akej konfigurácii bude predstavený pre náš trh.

Duálny fotoaparát má 12 MPx hlavný senzor a 2 MPx senzor pre snímanie hĺbky

Vo výbave nájdete aj duálny fotoaparát. Hlavný 12 MPx senzor dopĺňa 2 MPx senzor pre snímanie hĺbky. Telefón teda neponúka monochromatický a farebný senzor, ako je to v prípade vlajkových lodí Huawei P9, resp. Honor 8. Batéria má kapacitu 3340 mAh a operačný systém bol v dobe čínskej premiéry Android 6.0 s nadstavbou EMUI 4.1. Za zmienku stojí, že rovnakú výbavu má aj nedávno predstavený Huawei Mate 9 Lite.

Cena v prípade čínskeho trhu začína na 150 eur v prepočte. U nás bude pravdepodobne o niečo vyššia.

Prečítajte si aj:

Recenzia: Honor 5X

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

Jeden komentár

  1. Pingback: VIDEO: ASUS predstaví na výstave CES nové smartfóny | TOUCHIT

Pridaj komentár