Hitom MWC budú nové vlajkové lode od HTC a Samsungu. Svoje novinky predstavia aj Huawei, Sony, Lenovo a ďalšie spoločnosti.

O pár hodín to vypukne! Redakcia portálu touchIT.sk sa už nachádza v Barcelone. Čaká nás predstavenia mnohých očakávaných produktov – o niektorých zvestiach a uniknutých fotografiách sme informovali počas posledných dní. V tomto článku prinášame sumár všetkého dôležitého.

Samsung

Samsung v nedeľu 1. marca predstaví telefón Samsung Galaxy S6. Ten bude dostupný v dvoch verziách. Štandardný model doplní verzia Edge so zaobleným displejom. Údajné fotografie štandardnej verzie si môžete pozrieť v staršej novinke. Novinkou sú uniknuté rendery modelu Edge.

Obe verzie budú mať  8-jadrový procesor Exynos. Údajne má ísť o čip 7420, ktorý je vyrobený pomocou 14 nm procesu. Dostupné informácie tvrdia, že tento procesor je o 30% až 35% energeticky efektívnejší v porovnaní s 20 nm čipmi. Operačná pamäť bude mať veľkosť 3 GB, 5,1-palcový displej ponúkne rozlíšenie 1440 × 2560. Výnimočný by mal byť aj 20MP fotoaparát. Telefón nebude mať microSD slot, ale mal by byť dostupný vo verziách s 32 GB až 128 GB úložiskom. Objavili sa informácie, že nebude vodotesný.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

HTC

Tesne pred Samsungom predstaví svoju vlakovú loď aj HTC. O HTC One M9 už vieme takmer všetko (ak sú uniknuté informácie pravdivé). Telefón by sa mal predávať za cenu 749 EUR (minimálne v Nemecku, ale predpokladáme, že táto cena bude platiť pre celú Európu) a bude vybavený procesorom Snapdragon 810 s ôsmimi jadrami a frekvenciou 2 GHz, 3 GB operačnou pamäťou, 32 GB úložiskom a slotom na microSD karty. Nad displejom bude umiestnený UltraPixel fotoaparát a na chrbte zariadenia nájdete nový 20MP senzor, ktorý bude mierne vyčnievať. Operačným systémom bude najnovší Android 5.0 Lollipop s nadstavbou HTC Sense 7.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na internete sa objavilo aj toto video údajného HTC One M9

Sony
Sony predstaví nový tablet Sony Xperia Z4 Tablet. Ten bude vybavený osemjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 810 s 3 alebo 4 GB operačnej pamäte. Rozlíšenie displeja by malo byť 2,560 x 1,440. Ako napovedá tento tweet, tablet by mohol byť „väčší, jasnejší a s ostrejším displejom“ a zároveň „ľahší a tenší„. Predpokladáme, že veľkosť displeja bude minimálne na úrovni 10-palcov.

z4-tablet_leak_2_nowat
z4-tablet_leak_nowat

Vľavo oficiálna fotka zo sociálnej siete Twitter. Vpravo údajná fotka Xperia Z4 Tabletu

Huawei

Huawei chce na MWC zaujať najmä nositeľnými zariadeniami. Spoločnosť predstaví inteligentný náramok a hodinky Huawei Watch. Špekuluje sa aj o novom tablete a kompaktnejšej verzii phabletu Mate 7 s displejom o veľkosti 5,5 palcov.

Huawei hodinky by mali vyzerať takto

Huawei hodinky by mali vyzerať takto

Microsoft
V Barcelone bude aj Microsoft. Tlačová konferencia sa bude konať v pondelok o 8,30 ráno a my budeme samozrejme pri tom. Nebudeme špekulovať, čo spoločnosť oznámi, ale vieme, že na MWC sa objavia nové telefóny so systémom Windows Phone a takisto aj Windows tablety. Napr. tie od spoločnosti Kazam.

kazam_windows_nowat

Na MWC nebudú chýbať ani zariadenia na platforme Windows

Ostatní

Na MWC sa objavia aj ďalšie veľké spoločnosti. ASUS neplánuje žiadne veľké oznámenia, ale možnože predstaví 5-palcovú verziu smartfónu ASUS ZenFone 2. Podobné novinky očakávame aj od LG – spoločnosť ukázala LG G Flex 2 na CESe, ale predpokladáme, že niečo oznámi aj v Barcelone. Lenovo pred pár dňami oznámilo viacero nových smartfónov, ktoré sa objavia práve na MWC. A pravdepodobne príde aj Google s projektom Ara.

Sledujte nás, nasledujúci týždeň bude bohatý na živé fotografie, dojmy a videá!

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit