Tento rok sa verzie pre koncových používateľov nedočkáme.

Technológia virtuálnej reality, helma Oculus Rift, existuje už niekoľko rokov. Momentálne je však určená najmä vývojárom a iným používateľom, ktorí s ňou experimentujú. Napríklad aj pri liečení choroby očí.

Na verziu helmy, ktorá je určená spotrebiteľom, ešte stále čakáme. Dátum vydania sa viackrát posunul a zariadenie sa nedostane na trh ani tento rok. Dôvod je ten, že model pre koncových používateľov bude založený na prototype s označením Crescent Bay. Spoločnosť ho oficiálne predstavila na jeseň minulého roka, avšak neustále technológiu vyvíja a vylepšuje.

Jeho hlavnou výhodou oproti predchádzajúcim generáciám je dokonalejší systém na snímanie pohybu hlavy, ktorý lepšie funguje v stoji aj v sede. Vylepšená je aj ergonómia a dizajn zariadenia.

Spoločnosť by mala uverejniť bližšie detaily o technických vlastnostiach a ďalších špecifikáciách v priebehu budúceho týždňa. Zatiaľ je známe iba to, že helma má prísť na trh v prvom kvartáli roka 2016. Budúci rok by sa mala dostať do predaja aj virtuálna realita od Sony, Project Morpheus.

Prečítajte si aj: Virtuálna realita a nová éra pornografie.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit