Peter odporúča: Bluetooth slúchadlá Sony h.ear on 2 (WH-H900N)

2

Koncom apríla som sa rozpísal o Spotify.

Iba v krátkosti som v blogu naznačil, aké vybavenie k tejto službe používam. Keďže reproduktory Bose (aj keď sú Wi-Fi/Bluetooth) si nemôžem brávať so sebou, tak na počúvanie hudby používam aj bezdrôtové slúchadlá. Redakcia je častokrát skutočne rušným miestom, kedy je potrebné sa ponoriť do “svojho sveta”, aby som pri práci nebol rušený a na druhej strane ani ja hudbou nerušil kolegov.

Pred výberom a po rôznych porovnávaniach slúchadiel som nakoniec siahol po osvedčenej značke. Sony je známe svojimi kvalitnými slúchadlami, čo h.ear on 2 dokazovali už od prvého vybalenia z krabice. Kvalitné konštrukčné prevedenie bolo pre mňa jasným signálom toho, že som si vybral dobre. Tento pocit ma neopustil ani po prvých tónoch, ale bolo mi jasné, že to “pravé orechové” príde až po rozohratí slúchadiel a personalizácii nastavení. Veľkým prínosom je aplikácia, v ktorej je možné spravovať všetky potrebné nastavenia zvuku.

Pri spotrebnej elektronike najviac oceňujem výdrž batérie a v tomto smere ma slúchadlá nikdy nesklamali. Na jedno nabitie dokážu hrať až 28 hodín, takže nemusím mať strach, že ich po krátkom počúvaní zabudnem nabiť. Pri tak dlhej životnosti batérie sa to dá ľahko odkontrolovať. Slúchadlá majú over-ear konštrukciu, takže treba skutočne pozorne vyberať tak, aby slúchadlá sedeli ako …, však viete.

V priamom porovnaní s vtedajšou vlajkovou loďou medzi slúchadlami od Sony – WH-1000XM2, som aj na základe podrobných technických testov siahol po modeli h.ear on 2 (WH-H900N). Na slúchadlách sa mi páči digitálne potláčanie ruchov z okolia – Noise Canceling, kedy pre poslucháča aj známe skladby, vďaka kvalitnému odhlučneniu, dostávajú celkom nový rozmer. V prípade, že chcem byť v “pohotovosti”, tak môžem zvoliť režim Ambiente, kedy sú počas prehrávania skladieb zvýraznené zvuky okolia.

Počas pobytu vonku vo veternom počasí oceňujem funkciu Wind Noise Reduction, kedy sú nepríjemné ruchy vetra odfiltrované v maximálnej možnej miere.

Pri Bluetooth slúchadlách samozrejme záleží aj na kvalite výstupného zariadenia, ktoré je zdrojom hudby. Slúchadlá podporujú viaceré kodeky, ktorým kraľuje LDAC a rozsah 20 Hz – 20 000 Hz (vzorkovacia frekvencia 44,1 kHz)/20 Hz – 40 000 Hz (vzorkovacia frekvencia LDAC 96 kHz, 990 kb/s). Pri káblovom počúvaní je možné dosiahnuť frekvenčný rozsah 5 Hz – 40 000 Hz (JEITA).

Za šikovnú funkciu v neposlednom rade považujem aj ovládanie prehrávania pomocou dotykovej plochy pravej mušle. Je tak možné pozastaviť prehrávanie, preskočiť skladbu alebo meniť hlasitosť. Rýchle párovanie so smartfónom je zabezpečené pomocou NFC.

Keď už som teda pri tom smartfóne, tak momentálne používam tieto slúchadlá so Samsung Galaxy Note9 (32-bit/384kHz), ktorý v nemalej miere prispieva k vysokej kvalite zvuku, či už cez Bluetooth alebo 3,5 mm jack konektor. Rovnako oceňujem aj funkciu Adapt Sound od Samsungu, ktorá spresní zvukové spektrum vnímané poslucháčom.

Aby som iba príliš nechválil, tak budem teraz chváliť menej. Malé negatívum, ktoré sa týka všetkých slúchadiel s podobnou konštrukciou je, že skutočne hrejú na ušiach. Aj v tomto prípade patria slúchadlá od Sony k tomu lepšiemu a nemusím sa báť, že mi počas nejakej “vypalovačky” zhoria uši. Aj keď pokojne dokážem počúvať hudbu cez Sony h.ear on 2 dlho, tak na krátky čas si ich musím niekedy zložiť.

Pokiaľ zvažujete kúpu Bluetooth slúchadiel, pozrite sa aj po tomto kúsku. Možno vás dizajnom neočaria, však ani mňa, ale hrajú super.

Kompletný seriál TOUCHIT odporúča hľadajte TU.

Prečítajte si aj:

Miro odporúča: Vyskúšajte novú Daciu Duster 4×4 Techroad. Prekvapí vás, mňa prekvapila!

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

2 komentáre

  1. Dobrý článok ale rád by som upozornil že táto veta nedáva zmysel a príde mi spojením 2 viet do jednej.

    „Na slúchadlách sa mi páči digitálne potláčanie ruchov z okolia – Noise Canceling, kedy aj známe skladby dostávajú celkom nový rozmer“

    • Peter Hupka on

      Dobrý deň, skutočne to nedáva príliš zmysel 😀. To bude asi z tepla. V podstate je v druhej časti vety nedokončená myšlienka, že pri použití NC je hudba dobre izolovaná od ruchov okolia a lepšie vynikne, takže pre poslucháča znejú aj známe skladby inak a lepšie.

Pridaj komentár