So zariadeniami s operačným systémom Chrome OS sa roztrhlo vrece.

Acer uviedol svoj vlastný All-in-One počítač založený na operačnom systéme Chrome. Tento efektne vyzerajúci počítač obsahuje 21,5-palcový Full HD displej s rozlíšením 1080p a pritom ide o dotykovú obrazovku pre 10 prstov. Pozorovací uhol je 178°. Jeho základom je  čip NVIDIA Tegra K1, čo je základ výhodnej ceny. Acer bude predávať Chromebase najprv v Ázii a Severnej Amerike v druhom kvartáli tohto roka. Cena zatiaľ nebola ohlásená.

Podobný model predstavila aj spoločnosť LG a takéto zariadenia budú pribúdať. Počítač s takýmto operačným systémom sa dá využiť na prezeranie fotografií, videí, počúvanie hudby a pod. a umožňuje prihlásenie požívateľov pod svojím kontom.

Acer Chrome base prichádza s 100 GB priestorom na Google Drive. Chromebase je kompatibilný so štandardom VESA a dá sa umiestniť na stenu. Vo výbave sú dva 3 W reproduktory a HDMI výstup, porty USB 3.0, USB 2.0, ďalej 802.11a/b/g/n Wi-Fi a Bluetooth 4.

Dodajme, že Chrome OS bude využívať aj miniatúrny HDMI kľúč, Chromebit.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.