Qualcomm chystá nové procesory s dôrazom na extrémnu úsporu

0

Výrobcovia čipov zbroja na dvoch stranách – na strane výkonu a úspory energie.

Odpoveďou je ďalší čip, ktorý ale tentoraz nie je určený pre vlajkové lode ale pre low-end zariadenia. Qualcomm SoC 205 je určený pre zariadenia, ktoré nepotrebujú najvyšší výkon. Primárne sa hovorí o tom, že bude určený pre mobilné telefóny na rozvíjajúcich sa trhoch.

Nový čip s označením 205 bude podporovať LTE Cat4 (150Mbps / 50 Mbps), Dua SIM, BT 4.1, Wi-Fi b/g/n, ANT+ a FM rádio.

Grafický procesor zatiaľ nie je známy, no maximálna frekvencia na jadro má byť 1,1 GHz. Qualcomm tvrdí, že tento procesor bude podporovať OS založené na Linuxovom jadre. To platí aj pre Android. Je teda pravdepodobné, že bude v smartfónoch s týmto systémom. Čip by mal umožniť zariadeniu výdrž 34 dní v pohotovostnom režime, 16 hodín hovoru a 80 hodín prehrávania hudby.

Pre výrobcov je zároveň dôležité aj to, že nová 205-ka je kompatibilná s existujúcimi modelmi 210 a 212.

Prvé zariadenia s týmto čipom by sa mali objaviť v druhom štvrťroku 2017, prioritne na indickom trhu.

Prečítajte si:

Zdroj: Android Authority

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár