Skladateľná novinka by mala na trh prísť v tesnom závese za Huawei Mate X.

O pripravovanom oživení telefónu RAZR vieme už niekoľko mesiacov. Najnovšie správy upresňujú aj očakávaný dátum vstupu tohto skladateľného smartfónu na trh. Zariadenia by sme sa mohli dočkať ešte pred koncom roka v decembri, prípadne najneskôr v januári 2020. Predpokladaná cena by sa mala pohybovať na úrovni 1500 eur.

V porovnaní so Samsung Galaxy Fold a Mate X od Huawei bude nový RAZR skutočne lacnejší. V každom prípade bude novinka približne o 50 % drahšia ako smartfóny s klasickými displejmi. Tento fakt môže výrazne ovplyvniť predaje.

Smartfón RAZR sa bude skladať rovnakým spôsobom ako pôvodný model a na vonkajšej strane bude mať sekundárny displej, ktorý bude plniť aj funkciu notifikačného centra. Aj napriek tomu, že doteraz sme nemali možnosť vidieť okrem renderov žiadne živé obrázky, dizajn by mal byť podľa zdroja veľmi podobný tomu, čo môžeme vidieť na obrázkoch v tomto článku.

Séria Razr bola zameraná predovšetkým na štýl, čo môžeme očakávať aj od najnovšej generácie. Aj naďalej by sme tak mohli vidieť tenký dizajn, ktorý je v prípade telefónov RAZR priam ikonický.

Dávnejšie informácie naznačovali použitie čipsetu Snapdragon 710, 4 alebo 6 GB pamäte RAM, 64 alebo 128 GB internej pamäte a 2730 mAh batériu. Tieto parametre sú dokonca aj totožné s najnovšími správami. Hlavný panel by mal mať podľa zdroja 6,2-palca a rozlíšenie 876 × 2142 pixelov, zatiaľ čo sekundárnemu displeju postačí vzhľadom k rozmerom rozlíšenie 600 × 800 pixelov. 

V USA by sa mala Motorola RAZR začať predávať ešte pred koncom roka 2019, čomu bude predchádzať aj oficiálne predstavenie.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Motorola RAZR 2019: Pozrite si epické video prichádzajúcej legendy

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.