Spoluzakladateľ OnePlus buduje vlastnú audio značku

3

Budúci rok predstaví prvé produkty.

Carl Pei krátko po odchode z OnePlus založil vlastnú značku zameranú na audio, ktorá už od prvých investorov získala 7 miliónov dolárov. Najnovšie sa objavilo niekoľko ďalších podrobností týkajúcich sa tohto podniku. Pei uviedol, že nová spoločnosť sa budúci rok chystá uviesť niekoľko hardvérových produktov. Spoločnosť bude sídliť v Londýne a nebude zameraná výhradne iba na slúchadlá.

Je pomerne zaujímavé sa pozrieť aj na zoznam investorov, medzi ktorými nájdeme bývalého viceprezidenta spoločnosti Apple Tonyho Fadella, spoluzakladateľa redditu Steva Huffmana, YouTubera Caseyho Neistata a spoluzakladateľa Twitchu Kevina Lina.

Pei tiež zverejnil niekoľko pracovných ponúk, ktoré sa chystá obsadiť v Indii a Veľkej Británii. Aj keď tieto ponuky neprezrádzajú príliš veľa o zameraní jednotlivých pozícií, jedna z ponúk ukazuje, že súčasťou týchto plánov je aj aplikácia pre Android. 

Pei začal počas rokov v OnePlus pociťovať frustráciu zo zabehnutých procesov, ktoré mu zväzovali ruky. Pri vzniku novej spoločnosti môže začať odznova a byť oveľa kreatívnejší.

Nechajme sa prekvapiť, čím chce Pei v oblasti audia zaujať.

Zdroj: AndroidAuthority

Titulný obrázok: Wired UK

Prečítajte si aj:

AirPods Max: Nové slúchadlá od Applu s aktívnym potlačením hluku

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

3 komentáre

    • Dobrý večer. Audio značka Carla Peia má byť oficiálne predstavená začiatkom roka 2021. Názov spoločnosti neuvádzajú zdroje a dokonca ani inzerát na obsadenie pracovnej pozície v tejto „novej spoločnosti“.

      • Ja rozumiem, ale je to zvláštne, pretože pochopil by som, keby sa hovorilo o firme a nespomínal by sa ešte názov, ale hovoriť o budovaní značky a nevedieť jej názov… značka sa proste buduje práve tým samotným názvom. Teda ešte sa nebuduje. Maximálne tak firma, ktorá za ňou stojí.

Pridaj komentár