Herná konzola zaujme najmä svojim unikátnym konceptom.

Nintendo Switch je najnovšia herná konzola na trhu a opäť ide o niečo jedinečné. Nintendo už v minulosti viackrát dokázalo, že nechce súperiť so spoločnosťami Sony a Microsoft. Namiesto pretekania sa v tom, kto spraví výkonnejšiu konzolu, sa tento výrobca vždy snaží priniesť niečo unikátne, čím sa odlíši od zvyšku trhu. V minulosti prišiel s konceptom pohybového ovládania, s prenosnou konzolou s dvoma obrazovkami a 3D zobrazením a v prípade Nintendo Switch prináša prvú konzolu, ktorá skutočne spája mobilné hranie a hernú konzolu do obývačky.

Základom konzoly je 6,2-palcový dotykový minitablet, ktorý poháňa procesor NVIDIA Tegra X1. Tento tablet ponúka rozlíšenie 1280 × 720 a k jeho bokom môžete pripevniť dva gamepady. Výsledkom je plnohodnotná konzola pre mobilné hranie. Dôležitou súčasťou Nintenda Switch je však aj dokovacia stanica, ktorú si doma umiestnite vedľa televízora a s TV obrazovkou ju prepojíte pomocou HDMI kábla. Keď prídete domov, Switch môžete vložiť do dokovacej stanice a v priebehu pár sekúnd pokračujete v hraní na veľkej TV obrazovke a v rozlíšení 1920 × 1080.

Práve táto funkcia, vďaka ktorej je možné premeniť prenosnú hernú konzolu na klasickú obývačkovú konzolu, je hlavným lákadlom novinky. Nintendo Switch však zaujme aj ďalšími drobnosťami. Dva bočné gamepady je možné spojiť pomocou príslušenstva a vytvoriť ovládač, ktorý pripomína ovládače k Xboxu či PlayStationu. Gamepady takisto podporujú pohybové ovládanie, takže si vďaka ním užijete aj tanečné a iné party hry aj s vašimi kamarátmi.

Viac o Nintendo Switch sa dozviete v našom staršom článku. Konzolu teraz testujeme a pripravujeme recenziu do májového vydania magazínu TOUCHIT. Nintendo Switch si však môžete vyskúšať aj naživo. Stačí nás navštíviť v predajniach NAY počas nášho turné NAY TOUCHIT LIVE. Dnes (21. 4. 2017) sme v Žiline a ďalšie termíny nájdete na dedikovanej stránke. Oplatí sa prísť, okrem Nintenda uvidíte aj Samsung Galaxy S8, 3D tlač, virtuálnu realitu pre PlayStation, inteligentnú domácnosť a ďalšie technologické vychytávky.

Viac o NAY TOUCHIT LIVE, vrátane termínov pre ďalšie mestá, sa vždy dozviete v samostatnom článku (pravidelne ho aktualizujeme):

NAY TOUCHIT LIVE v Bratislave

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit