O 200 EUR drahšia ako Oculus Rift, ale s kompletným balením.

Spoločnosť HTC pred pár dňami oznámila oficiálnu cenu virtuálnej reality pre americký trh. Predpokladali sme, že cena 799 dolárov bude v eurách o trochu vyššia. Tieto dohady sú potvrdené, HTC Vive bude v Európe stáť 899 EUR.

Je to o 200 EUR viac ako balenie virtuálnej reality Oculus Rift. HTC však v porovnaní s hlavným konkurentom pribalilo do základného balenia aj bezdrôtové ovládače pre virtuálnu realitu, resp. všetko príslušenstvo. Okuliare Oculus Rift sa predávajú s ovládačom pre Xbox (ten funguje aj na PC), špeciálne ovládače pre virtuálnu realitu je možné v tomto prípade dokúpiť samostatne. Pre potreby ovládania Oculusu však postačí aj základný Xbox ovládač.

Bez ohľadu na vyššiu cenu HTC Vive v porovnaní s Oculusom Rift, počas prvých 10 minút od spustenia predobjednávok sa predalo 15 tisíc kusov VR okuliarov od HTC.

Či je váš počítač pripravený na príchod virtuálnej reality a ponúka dostatok výkonu pre HTC Vive si môžete overiť pomocou bezplatnej utility SteamVR Performance Test.

Zdroj: The Verge

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit