Virtuálna realita HTC Vive bude stáť v Európe 899 EUR. Otestujte si, či ju zvládne váš počítač

3

O 200 EUR drahšia ako Oculus Rift, ale s kompletným balením.

Spoločnosť HTC pred pár dňami oznámila oficiálnu cenu virtuálnej reality pre americký trh. Predpokladali sme, že cena 799 dolárov bude v eurách o trochu vyššia. Tieto dohady sú potvrdené, HTC Vive bude v Európe stáť 899 EUR.

Je to o 200 EUR viac ako balenie virtuálnej reality Oculus Rift. HTC však v porovnaní s hlavným konkurentom pribalilo do základného balenia aj bezdrôtové ovládače pre virtuálnu realitu, resp. všetko príslušenstvo. Okuliare Oculus Rift sa predávajú s ovládačom pre Xbox (ten funguje aj na PC), špeciálne ovládače pre virtuálnu realitu je možné v tomto prípade dokúpiť samostatne. Pre potreby ovládania Oculusu však postačí aj základný Xbox ovládač.

Bez ohľadu na vyššiu cenu HTC Vive v porovnaní s Oculusom Rift, počas prvých 10 minút od spustenia predobjednávok sa predalo 15 tisíc kusov VR okuliarov od HTC.

Či je váš počítač pripravený na príchod virtuálnej reality a ponúka dostatok výkonu pre HTC Vive si môžete overiť pomocou bezplatnej utility SteamVR Performance Test.

Zdroj: The Verge

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

3 komentáre

  1. Pingback: VIDEO: Virtuálna realita od Sony príde v októbri. Bude najlacnejšia | touchIT

  2. Na kupovanie domov drahe za stovky eur a este k tomu treba silny pocitac. Sony vr bude zase hracka pre deti. Skusit alebo obcas zablbnut by sa malo dat niekde. Tu som nieco nasiel fanvir.com

  3. Pingback: Zappar prináša zmiešanú realitu za málo peňazí | TOUCHIT

Pridaj komentár