Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Do najväčšieho zľavového portálu na Slovensku vstupuje nový investor. Martin Nemčík sa stáva od januára novým spolumajiteľom projektov ZľavaDňa, SlevaDne a Boomer. Zúčastnené strany si od tohto kroku sľubujú rozvoj nového biznisu s cieľom zvyšovania hodnoty spoločností ZľavaDňa s.r.o a SlevaDne s.r.o.

Rokovania o vstupe do spoločností prebiehali počas roka 2018 a finálna dohoda bola uzatvorená na začiatku roka 2019. Vstup nového investora má byť spojený so strategickým rozvojom nových produktov. „Martin má bohaté skúsenosti z rôznych sektorov podnikania. Jeho know-how prinesie nový strategický pohľad, od ktorého si sľubujeme ďalší rast. Prvým krokom je možnosť využitia rekreačných poukazov na portáloch ZľavaDňa a Boomer,“ vysvetľuje Martin Rakovský, CEO a spolumajiteľ ZľavaDňa.

„Z tejto investície mám veľkú radosť. ZľavaDňa je love brand s mladým perspektívnym tímom a s rastovým potenciálom“, hovorí Martin Nemčík. Zároveň dodáva, že rok 2019 bude pre spoločnosť dôležitý práve kvôli príspevkom na rekreáciu, ktoré sa dajú na portáloch ZľavaDňa a Boomer uplatniť už dnes. Peter Paška, zakladateľ oboch spoločností, sa naďalej plánuje venovať inováciám a rozvojovým projektom, ako je napríklad rezervaný systém Bookio. „Považujem sa skôr za vizionára, ktorý dáva projektom myšlienku a rozbieha ich. V tomto mám záujem aj naďalej pokračovať.”

Martin Nemčík vyštudoval Ekonomickú Univerzitu v Bratislave. Svoju pracovnú kariéru začal v medzinárodnej konzultačnej spoločnosti PwC. Následne v nadnárodnej spoločnosti  Wolters Kluwer bol zodpovedný za stratégiu, akvizície a ich integráciu v rámci strednej a východnej Európy. Po odpredaji  obchodných podielov v spoločnosti OTS sa stal súčasťou  nadnárodnej skupiny Ramirent. V súčasnosti sa venuje súkromným investičným aktivitám a  konzultačnej činnosti.

Finančné podrobnosti transakcie neboli zverejnené.

Značky: