Fotografický program Zoner Photo Studio X prichádza už s druhou rozsiahlou aktualizáciou v priebehu pol roka.

Na čo všetko sa môžete tešiť?

Modul Vyvolať ponúka štetcový filter a jednoduchšiu prácu s filtrami

Po prechodovom a kruhovom filtri priniesla jarná aktualizácia nový štetcový filter, ktorý umožňuje doslova „maľovať“ úpravu expozície do fotky, čím poskytuje úplnú voľnosť a to aj pri úprave RAW súborov. Práca s filtrami v režime Vyvolať je všeobecne príjemnejšia. Najnovšie je možné masky jednotlivých úprav pomenovať, dočasne skryť alebo duplikovať a pre lepšiu kontrolu zobraziť ich krytie.

V Editore ľahko vytvoríte presný výber

Výmena pozadia s košatým stromom alebo pozadie modelky s kučeravými vlasmi už nebude záležitosťou desiatok minút, ale zvládnete ju za chvíľku. Všetky nástroje pre prácu s výberom v module Editor totiž získali doplnkový nástroj pre spresnenie výberu.

Ovládanie nástroja je jednoduché – presný výber pomocou troch posuvníkov zvládne každý. Všetkých užívateľov Editora tiež potešia Rýchle úpravy, ktoré teraz ponúkajú okamžitú odozvu.

Chytré automatické vylepšenia

Automatická úprava v module Vyvolať poskočila vo vývoji o míľový krok a je teraz vo svojej najlepšej forme za celú históriu programu. Tlačidlom Auto, ktoré je po novom priamo v nástrojovej lište, program upraví na fotke nielen viac expozičných parametrov, ale aj farbu. Vykonané úpravy navyše môže fotograf jednoducho doladiť v bočnom paneli.

Práca s tracklogami pre výletníkov

Pre cestovateľov a fotografov v jednej osobe prináša jarná aktualizácia možnosť pracovať s tracklogami a vidieť tak svoje fotografie priamo na trase výletu v náhľade Mapy. Stačí si napríklad v telefóne počas prechádzky zaznamenať trasu a Zoner Photo Studio X fotky a tracklogy spojí a zobrazí vo zvolenom mapovom náhľade. Kľúčovým parametrom pre synchronizáciu je čas vytvorenia fotiek, ak však s tracklogom nesúhlasí, možno fotky po trase jednoducho posúvať.

Správca je inteligentnejší

Našepkávanie pri vypĺňaní názvu, popisu alebo lokácie fotky ďalej urýchľuje prácu tým, ktorí chcú mať v archíve poriadok. Priraďovanie farebných značiek, hodnotenie alebo GPS nanovo prebieha na pozadí programu. V možnostiach zdieľania pribudla možnosť zdieľať fotky rovno na facebookové stránky, ktoré spravujete, prípadne priateľom do správy.

Lacnejšie fotoprodukty a nový výukový web

Okrem noviniek v samotnom programe potešia užívateľa aj zmeny pri objednávaní fotoproduktov, ktoré sú vďaka novému dodávateľovi 24print kvalitnejšie a až o tretinu lacnejšie. Napríklad fotobraz s rozmermi 40x30cm na kvalitnom fotoplátne vyjde aj s poštovným na Slovensko 21,98 €. Fotopredmety je možné posielať do celého sveta.

Obľúbený fotografický web Milujemefotografii.cz dostane počas najbližších týždňov novú podobu a ponúkne čitateľom lepšiu orientáciu v jednotlivých témach, vždy aktuálne návody a aj nové formáty ako video či infografiku. Tipy na fotografovanie aj návody k úprave fotiek budú klásť väčší dôraz na dopyt čitateľov a predplatitelia ZPS budú mať prístup k unikátnemu VIP obsahu.

Prednostná podpora pre predplatiteľov ZPS X

Zoner Photo Studio X zaobstaráte v podobe predplatenej ročnej licencie za 47,88 €. Počas predplatného máte nárok na priebežné aktualizácie programu, ktoré vychádzajú niekoľkokrát do roka a tiež na prednostnú technickú podporu zadarmo.

Plná verzia Zoner Photo Studia X je na stiahnutie a vyskúšanie na 30 dní zadarmo TU. Používatelia, ktorým už vypršala skúšobná verzia a ZPS X si nezakúpili, si môžu novú aktualizáciu zadarmo vyskúšať na 10 dní.

Zoner Photo Studio X – veľká zmena v predaji aj funkciách

Značky: