Pôvodne sa predávala za 430 EUR.

Spoločnosť GoPro v júli predstavila svoju najmenšiu akčnú kameru. Nazýva sa HERO4 Session a v dobe svojho uvedenia na trh stála 430 EUR. V redakcii sme ju testovali.

Najmenší model však pravdepodobne nespĺňal očakávania, čo sa predajov týka. Výrobca ju prvýkrát zlacnil v septembri na 330 EUR. Na vianočný trh však vstupuje s ešte lákavejšou cenovkou 220 EUR.

Druhé zlacnenie je prekvapujúce, pretože HERO4 Session sa aktuálne predáva za nižšiu cenu ako model HERO+, ktorý je prezentovaný ako vstupný model pre milovníkov akčných kamier. HERO4 Session však ponúka o niečo lepšiu výbavu. Na Slovensku ju oficiálne distribuuje obchod vrga.sk.

Dodajme, že HERO4 Session prežije v extrémnych podmienkach aj bez nutnosti dodatočného obalu. Zariadenie má rozmery 38 × 38 × 36,4 mm a váži iba 74 gramov. Kamera je vodotesná do hĺbky 10 metrov, avšak nemá vymeniteľnú batériu. Na jedno nabitie funguje 2 hodiny.

Na tele nájdete dvojicu tlačidiel. Hlavné tlačidlo spustí a pozastaví nahrávanie. Ak ho podržíte 3 sekundy, aktivuje sa režim fotenia. Čo presne má v tomto režime kamera vykonať, si nastavíte pomocou mobilnej aplikácie. Druhé tlačidlo slúži na zapnutie a vypnutie Wi-Fi.

Súčasťou výbavy je aj dvojica mikrofón. Jeden je umiestnený na prednej časti kamery, druhý nájdete na zadnej časti. Samozrejmosťou je microSD slot pre pamäťové karty až do 64 GB a Micro USB port nielen pre potreby nabíjania batérie.

Hero4 Session nedokáže nahrávať v 4K. Dostupné sú tieto režimy

Hero4 Session nedokáže nahrávať v 4K. Dostupné sú tieto režimy

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit