Slovak Telekom predstavil novú čítačku kníh Dibuk Saga. Uľahčuje čítanie dyslektikom

1

Čítačka ponúka displej s technológiou elektronického atramentu a systém Android.

Slovak Telekom rozširuje portfólio projektov, pomocou ktorých pomáha určitej skupine ľudí. K službe Online tlmočník a podpore výskumu demencie prostredníctvom aplikácie Sea Hero Quest najnovšie pridal čítačku kníh Dibuk Saga.

Tá je určená bežným používateľom, avšak obsahuje aj špeciálny dyslektický font. Pomocou neho zvládnu čítanie aj ľudia s touto poruchou – pohodlnejšie, jednoduchšie a s menšou námahou. Dyslektický font totiž optimalizuje vzdialenosť medzi jednotlivými slovami aj hrúbku fontu konkrétnych písmen, aby dyslektikom zjednodušil čítanie.

Dibuk Saga je 6-palcová čítačka. Ponúka aj režim pre dyslektikov

Dibuk Saga je 6-palcová čítačka. Ponúka aj režim pre dyslektikov

Čítačka so zabudovaným obchodom skvelo.sk

Dibuk Saga obsahuje 6-palcový displej s technológiou elektronického atramentu a rozlíšením 1448 × 1072. Vďaka vysokému rozlíšeniu ponúka rovnakú ostrosť textu ako tlačená kniha. Zariadenie využíva operačný systém Android 4.0.4, má 4 GB úložisko s možnosťou rozšírenia pomocou microSD karty s kapacitou až 32 GB.

Čítačka podporuje e-knihy vo formátoch EPUB a MOBI, takisto aj dokumenty vo formátoch TXT, RTF, DOC a PDF. Priamo v zariadení nájdete 30 klasických literárnych diel a ďalšie knihy si môžete kúpiť cez internet. K dispozícii je pripojenie do internetu pomocou Wi-Fi.

Čítačka je prepojená s obchodom Skvelo.sk

Čítačka je prepojená s obchodom Skvelo.sk

Dibuk Saga v sebe integruje obchod skvelo.sk, ktorý obsahuje viac ako 11 tisíc kníh v slovenskom jazyku. Ďalšie knihy a dokumenty si môžete do čítačky poslať napr. pomocou emailu.

Ďalšie informácie o čítačke nájdete na stránke DibukSaga.sk. Cena zariadenia je 129 eur, od zajtrajšieho dňa však bude dočasne dostupná za 99 eur. Recenziu čítačky Dibuk Saga pripravujeme.

Prečítajte si aj:

Čítanie bude pre dyslektikov vďaka čítačke DIBUK SAGA jednoduchšie

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. Pingback: Čítanie bude pre dyslektikov vďaka čítačke DIBUK SAGA jednoduchšie | TOUCHIT

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>