Xiaomi sa stáva lídrom v bezdrôtovom nabíjaní: Pracuje na ďalšom odvážnom projekte

0

Technologický rast čínskej spoločnosti je v poslednej dobe veľmi výrazný.

V piatok 13. decembra sa Lu Weibing, prezident spoločnosti Xiaomi Group China a generálny riaditeľ spoločnosti Redmi, rozrozprával o technológii rýchleho nabíjania a pokrokoch oboch spoločností v tejto oblasti. Uviedol, že spoločnosť v minulosti nebola v tejto oblasti až tak výrazná a za ostatnými výrobcami zaostávala. V týchto dňoch sa začína karta obracať.

Aj generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Lei Jun pripustil, že spoločnosť v minulosti technológii rýchleho nabíjania nevenovala pozornosť. To však už nejaký čas neplatí a Xiaomi sa stal jedným z lídrov v oblasti bezdrôtového nabíjania.

Začiatkom tohto roka spoločnosť Xiaomi uviedla na trh variant Mi 9 Pro 5G, ktorý priniesol superrýchle 30 W bezdrôtové nabíjanie. V tomto čase to bola najrýchlejšia bezdrôtová technológia na trhu so smartfónmi. Zariadenie má batériu s kapacitou 4000 mAh. Podľa oficiálnych údajov spoločnosti je možné túto batériu úplne nabiť za 69 minút.

zdroj: Gizmo China

Xiaomi údajne pracuje na ďalšej generácii bezdrôtového nabíjania Super Wireless Flash s výkonom až 40 W. Táto technológia stále nie je pripravená a jej uvedenie do komerčnej prevádzky bude ešte chvíľu trvať. Aj keď je ďalšia vlajková loď od Xiaomi doslova za rohom, dá sa predpokladať, že spoločnosť by mohla tento model vybaviť touto rýchlejšou technológiou bezdrôtového nabíjania. 

Riešenie bezdrôtového nabíjania Xiaomi 40 W, zdroj: Gizmo China

Spoločnosť však stále zaostáva v štandardnom káblovom nabíjaní, ale čoskoro môže prekonať ostatných výrobcov ďalšími zásadnými vylepšeniami bezdrôtového nabíjania. Stalo by sa tak vďaka prototypu 100 W rýchleho nabíjania, o ktorom sme mohli počuť začiatkom tohto roka.

Zdroj a titulný obrázok: Gizmochina

Prečítajte si aj:

Xiaomi Mi smart projektor mini: Projektor aj domáce kino, ktoré si môžete zobrať so sebou kamkoľvek (RECENZIA)

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>