Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Loopia Group sa rozhodla spojiť dve silné značky vo svojom portfóliu, ACTIVE 24 a WebSupport, do jednej organizácie. Deje sa tak po čerstvo ukončenej akvizícii slovenskej hostingovej jednotky a možno to považovať za ďalší krok na ceste k líderstvu v strednej Európe. Zmena sa udiala k 1. máju 2019.

Cieľom tohto spojenia je podporiť úzku spoluprácu medzi oboma značkami na úrovni top manažmentu. Spoluprácu povedie doterajší CEO WebSupportu, Ján Cifra. „Spojením našich organizácií budeme môcť efektívnejšie zúročiť náš technologický aj marketingový talent, a to rovno pre dve skvelé značky. Teším sa na spoluprácu a verím, že z nej budú benefitovať predovšetkým naši zákazníci, partneri a komunita,“ hovorí Ján Cifra.
Ján Cifra má rozsiahle skúsenosti z oblasti technológií a manažmentu. 2 roky pôsobil ako riaditeľ v spoločnosti Axasoft, bol finančným riaditeľom a biznis developerom úspešného startupu Piano media a viac ako 3 roky viedol samotný WebSupport. Absolvoval MBA štúdium na prestížnej Vlerick Leuven-Gent Management School v Belgicku.

Loopia Group by sa zároveň rada poďakovala Petrovi Šmídovi, ktorý viedol ACTIVE 24 a vybudoval zo spoločnosti top hráča na trhu aj silnú značku. „Sme veľmi vďační Petrovi za viac ako desať rokov jeho leadershipu. Vybudoval stabilnú spoločnosť a silný tím, ktorý bude kľúčovou súčasťou nového stredoeurópskeho zoskupenia,“ hovorí Sara Laurell, CEO Loopia Group.

Vlastníkom Loopia Group je Axcel, severský investičný fond, ktorý sa od júna 2018 zameriava aj na stredne veľké hostingové spoločnosti. Jeho cieľom je dosiahnuť regionálne líderstvo kombináciou organického rastu, konsolidácie a akvizícií. Všetkým zákazníkom tak prinesie ešte kvalitnejšie služby, produkty a nové technológie.

Značky: