Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

BMW Group sa predstaví na Los Angeles Auto Show 2018 so svetovými premiérami pre tri nové modely a jedným konceptom. Medzinárodná automobilová show v americkom štáte Kalifornia uvedie prvé verejné odhalenie BMW X7 a BMW radu 8 Cabrio.

Tieto dva modely predstavujú ďalší krok v prebiehajúcej modelovej ofenzíve v luxusnom segmente v mníchovskej automobilke. Ďalším automobilom, ktorý uskutoční svoj globálny debut bude BMW M340i xDrive Sedan (spotreba paliva kombinovaná: 7,5 l / 100 km, kombinované emisie CO2: 172 g/km*).

Stánok BMW v Kongresovom centre v Los Angeles ponúka aj pohľad do budúcnosti osobnej mobility. BMW Vision iNext sa prvýkrát predstaví verejnosti a návštevníkom prehliadky (ktorá sa bude konať od 30. novembra do 9. decembra 2018) a poskytne fascinujúci pohľad na elektrické vozidlo s plnou konektivitou a vysoko automatizovaným riadením.

Pohľad na budúcnosť radosti z jazdy: štúdia BMW Vision iNext.

Vozidlo BMW Vision iNEXT ukazuje možnosti, ktoré v blízkej budúcnosti ponúkne autonómna mobilita ako aj riešenia zamerané na načerpanie novej energie, pričom v strede záujmu je stále a predovšetkým človek. Prvé sériové vozidlá vychádzajúce zo štúdie BMW Vision iNext, ktorá momentálne spoločnosti BMW slúži ako vlajková loď nových technológií, začnú opúšťať závod značky BMW v meste Dingolfing v roku 2021.

Vozidlo BMW Vision iNEXT prevzalo rozmery a proporcie moderných vozidiel segmentu športovo-aktívnych vozidiel BMW Sports Activity Vehicle (SAV), čo znamená neprehliadnuteľný a dominantný vzhľad. Z čisto spracovaných foriem a povrchov vyžaruje jeho priekopnícky charakter. Stredu prednej časti dominujú veľké obličky BMW. Keďže vozidlo nemá spaľovací motor, ktorý by si vyžadoval chladenie, zmenila sa predná maska na technologický panel s množstvom snímačov. Úzke predné svetlomety poskytujú moderný pohľad na typickú grafiku značky BMW so štyrmi svetlometmi. Štúdia BMW Vision iNEXT pri pohľade zboku ukazuje výrazné tvary moderného SAV značky BMW, pričom funkčne zamerané dvojpriestorové stvárnenie a dlhá línia strechy evokujú veľký vnútorný priestor. Dlhý rázvor a krátke previsy dodávajú vozidlu dynamický nádych. Dvojica veľkých dverí sa otvára proti sebe a spolu s absenciou B-stĺpikov zaručujú mimoriadne ľahký vstup do pohodlného interiéru vozidla štýlovo zariadeného ako obývačka na kolesách.

Medzi charakteristické prvky interiéru patrí nezvyčajne výrazné odlíšenie priestoru vodiča od zadnej časti. Veľkoryso navrhnuté, plynulo stvárnené, pohodlné a uvoľnené sedenie vzadu dodáva zadným sedadlám charakter exkluzívneho salónika.

Priestor okolo vodiča pozostáva z digitálnych displejov, plochej palubnej dosky a z volantu. Dotvárajú ho ďalšie prvky, ktoré menia svoju funkciu a vzhľad podľa zvoleného jazdného režimu. V režime Boost smerujú volant a displeje priamo na vodiča. Pri aktivovanom režime Ease sa okolie vodiča ihneď zmení, volant sa mierne zasunie, pedál akcelerátora sa odstráni a vznikne tak výraznejší pocit z otvoreného priestoru.

Štúdia BMW Vision iNext tak ponúka odpoveď na otázku, ako by malo vyzerať vozidlo, ktoré nemusí šoférovať človek, no môže o to prejaviť záujem. Inovatívna technológia ostatných zobrazovacích a kontrolných prvkov je navrhnutá tak, aby sa prispôsobovali potrebám vodiča a posádky. Pre zachovanie prvotriedneho, no zároveň útulného charakteru zadnej časti, zostávajú technologické prvky skryté a odhalia sa až vtedy, keď ich vodič alebo pasažieri potrebujú.

Značky: