Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Český start-up roka – spoločnosť CityZen, ktorá vyrába recyklovateľné tričká, na ktorých nie je vidieť pot a mokré fľaky – rozširuje svoje aktivity na Slovensku. V susednej Českej republike za tri roky od založenia spoločnosť zdvihla svoj ročný obrat z nuly na viac ako 1 milión EUR. CityZen teraz rozširuje svoj predaj aj u nás. V pláne má akceleráciu predaja o stovky percent, pričom ponuku oblečenia chce výrazne rozšíriť.

Smart tričká z Česko – Slovenska

Výrobca tričiek CityZen vyvinul vlastnú technológiu, ktorá spočíva v špeciálnej úprave bavlny, ktorú používa ako jediný na svete. Vďaka tomu nie je na tričkách vidieť pot, odpudzujú tekutiny a špinu.

Zakladatelia CityZen

Zakladatelia CityZen

Spoločnosť nadväzuje na tradíciu československého odevného priemyslu, ktorý bol pred revolúciou v našich krajinách veľmi silný. Odevy z Československa dokonca putovali na export do zahraničia. Časom našu textilnú tradíciu zdevastoval lacný dovoz. Tieto tričká sú 100 % recyklovateľné, a teda nie sú vyrobené z umelých vláken, avšak zo špičkovej kvalitnej bavlny.Časť produkcie si dokonca nechávajú šiť na Slovensku.

Produkciu tento rok CityZen plánuje výrazne rozšíriť. Nedávno do predaja okrem tričiek na bežné nosenie zaradili aj tričká pod košele, antibakteriálne pánske boxerky, pripravujú aj výrobu tričiek s dlhým rukávom, prémiových košieľ či produktov pre juniorov.

Technológia z dielne tejto českej firmy šetrí vodu, energiu a podlieha legislatíve EU REACH. Špeciálna úprava bavlny zaručí, že človeka zbaví nepríjemných fľakov od potu na oblečení, zníži prirodzený telesný zápach, no rovnako sa na povrchu trička nezachytí špina či tekutiny, ktorá po tričku iba skĺzne. Materiál je priedušný a veľmi rýchlo schne, čím sa zmenšuje priestor na množenie sa vlhkomilných baktérií, ktoré stoja za tým, že telesný pot človeka zapácha.x

Značky: