Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové Smart Managed switche DXS-1210-28S a DXS-1210-28T predstavujú cenovo dostupnú a múdru voľbu pre agregáciu a prístup vo veľkých podnikových sieťach alebo pre chrbticové siete malých a stredných firiem

Spoločnosť D-Link, nadnárodný výrobca sieťových zariadení, obohatila svoje portfólio 10-gigabitových Smart Managed switchov DXS-1210 o dva nové modely s veľkým počtom portov – DXS-1210-28S a DXS-1210-28T. Tieto nové prepínače sú intuitívne, flexibilné a cenovo výhodné pre IT manažérov, ktorí chcú vybudovať prístupovú alebo agregačnú vrstvu veľkej podnikovej siete alebo zabezpečiť chrbticu siete v menšej firme.

DXS-1210-28T ponúka 24 portov 10GBASE-T a štyri porty 25GE SFP28. Porty 10GBASE-T umožňujú jednoduchý upgrade na 10-gigabitové pripojenie pomocou existujúcej štruktúrovanej kabeláže CAT6/7, zatiaľ čo 25GE SFP28 porty poslúži pre širokopásmové pripojenie k serverovým farmám alebo k sieťovej chrbtici. DXS-1210-28S je vybavený 24 SFP+ portmi a štyrmi 10GBASE-T portmi, čo umožňuje pripojenie na veľké vzdialenosti pomocou optických transceiverov a flexibilné využitie doplnkových metalických portov. Obaja switche majú vysoký výkon a nízku latenciu, takže sú vhodné na podporu virtualizácie, cloudových služieb i aplikácií typu server-to-server a predstavujú ideálnu voľbu na vykrytie požiadaviek pre veľkú šírku pásma.

Switche radu DXS-1210 disponujú rozsiahlou sadou funkcií na 2. vrstve (L2) pre zlepšenie správy a výkonu siete. Medzi ne patrí zrkadlenie portov (port mirroring), Spanning Tree Protocol (STP) pre kruhové topológie a Link Aggregation Control Protocol (LACP) pre agregáciu liniek. Switche ponúkajú aj základné funkcie na 3. vrstve (Lite L3), ako je statické smerovanie medzi VLAN (inter-VLAN static routing), ktoré zvyšuje efektivitu siete vďaka zníženiu zaťaženia hraničného routeru a chrbticovej siete.

Všetky switche radu DXS-1210 tiež ponúkajú mnoho sofistikovaných, ale ľahko použiteľných bezpečnostných funkcií, vrátane inovatívneho systému D-Link Safeguard Engine™, ktorý chráni pred zahltením prevádzky spôsobeným škodlivými útokmi. Switche navyše podporujú overovanie prístupu k sieti na základe portov a hostiteľov podľa štandardu 802.1X, riadenie prístupu pomocou ACL pravidiel, prevenciu pred ARP spoofing útokmi a funkciu DHCP Server Screening chrániacu pred neoprávnenými DHCP servermi v sieti. Tým sa zvyšuje zabezpečenie siete a zlepšuje ochrana pred prípadnými hrozbami.

Technológia D-Link Green pomáha minimalizovať spotrebu energie a požiadavky na chladenie switchov napríklad vypínaním nepoužívaných portov. Šetrí tým prírodné zdroje a znižuje uhlíkovú stopu zariadení.

Switche radu DXS-1210 je možné manažovať pomocou bezplatného nástroju D-Link Network Assistant (DNA), ktorý umožňuje vykonávať súbežnú konfiguráciu a údržbu niekoľkých switchov v danom L2 segmente siete. Správu siete možno vykonávať aj z webového používateľského rozhrania, pomocou CLI príkazov cez Telnet, či konzolový port alebo z platformy pre správu siete D-View 7.

Cena a dostupnosť

Switche DXS-1210-28S a DXS-1210-28T sú dostupné na Slovensku za odporúčané maloobchodné ceny 1 500 a 1700 € bez DPH. Pre viac informácií kontaktujte miestnu pobočku D-Link. www.dlink.com

Značky: