Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Záujemcovia majú možnosť oboznámiť sa a otestovať všetky najmodernejšie zariadenia na 3D tlač, 3D skenovanie a 3D modelovanie na jednom mieste.

Elvira, popredný dodávateľ 3D technológií a prevádzkovateľ portálu Abc3D, otvoril vo svojom sídle v Prahe 5 – Hlubočepy showroom zameraný na prezentáciu a praktické ukážky 3D technológií. Cieľom spoločnosti je predstaviť existujúcim a potenciálnym zákazníkom kompletný cyklus aditívnej výroby od 3D skenovania cez 3D modelovanie až po 3D tlač, ktorý umožňuje zmeniť zabehnutú prax a zvýšiť efektivitu ich vývojových a výrobných procesov. 

„Oblasť aditívnej výroby je dnes taká široká a dynamicky sa vyvíjajúca, že nie je žiadny problém sa pri výbere technológií dopustiť chybného rozhodnutia,“ povedal Jan Šmejcký, riaditeľ spoločnosti Elvira. „Koncept nášho showroomu je preto postavený na tom, aby sa záujemcovia mali možnosť na jednom mieste oboznámiť so širokým radom 3D technológií, produktov a materiálov, ich výhodami ale tiež limitmi. Personál showroomu im na základe konkrétnych požiadaviek pomôže vybrať správnu technológiu, odporúčať im ideálny technologický postup a realizovať testovací výtlačok na overenie potrebného výsledku. A tým sa hneď na začiatku vyhnúť nákladným omylom.“

Showroom s viac ako 20 produktmi na ploche 120 metrov štvorcových poskytuje návštevníkom ucelený prehľad o aktuálne dostupných spôsoboch 3D tlače, 3D skenovania a softvéru na 3D modelovanie. Vidieť môžete nasledujúce technológie:

  • 3D tlač – 3D tlačiarne postavené na siedmich technológiách a tisíckou dostupných materiálov vrátane plastov, voskov, kovov a ďalších aditív od výrobcov 3D Systems, BCN3D, Omni3D, Peopoly a ďalších;
  • 3D skenovanie – 3D skenery na skenovanie malých aj veľkých predmetov či objektov s vysokými nárokmi na detail vrátane eviXscan 3D či Revopoint 3D a SW na kontrolu kvality a reverzné inžinierstvo;
  • 3D modelovanie – softvérové riešenia na parametrické i organické modelovanie a prípravu tlačového modelu od ZW3D, Geomagic či Simplify 3D.

Komplexný prístup spoločnosti Elvira k zákazníkom a záujemcom potom završujú 3D služby, ktoré umožňujú využiť prezentované 3D technológie vo forme služby. „Z podkladov vytvoríme skenovaním alebo modelovaním 3D model na zákazku a vytlačíme na 3D tlačiarni. Na tento spôsob sa často spoliehajú organizácie, ktoré potrebujú 3D technológie skôr príležitostne a nevyplatí sa im investovať do vlastných zariadení,“ dodal Jan Šmejcký.

Značky: