Nominácie otvorí ešte tento rok.

Slovenská bezpečnostná spoločnosť ESET pripravuje spustenie prestížnej ESET vedeckej ceny, ktorou chce podporiť výnimočných slovenských vedcov, mladých vedcov a vedeckých pedagógov. Na piatkovom podujatí Noc výskumníkov o tom v bratislavskej Starej tržnici informoval generálny riaditeľ spoločnosti ESET Richard Marko.

„Slovensko bez podpory excelentnej vedy a výskumu nemá šancu obstáť v konkurenčnom medzinárodnom prostredí. Aby sme sa stali modernou, prosperujúcou krajinou, potrebujeme špičkový výskum,“ povedal o zámere Richard Marko. Šiesti spolumajitelia spoločnosti ESET sa pre ocenenie vedy rozhodli pri príležitosti 30. výročia technológie, z ktorej neskôr vzniklo hneď niekoľko bezpečnostných riešení. Tie teraz po celom svete používa viac ako 110 miliónov zákazníkov.

Týmto projektom chce ESET upozorniť na dôležitosť a význam vedy a výskumu a na ich aktuálnu situáciu na Slovensku. Podujatie má ambíciu stať sa prestížnou vedeckou udalosťou, ktorá okrem popularizácie vedy a výskumu, chce priniesť mladým ľuďom a širokej verejnosti pozitívne vzory z vedecko-výskumného prostredia. Spoločnosť ESET verí, že cena naštartuje celospoločenský posun a zmenu vo vnímaní vedy a výskumu na Slovensku. Dôležitou súčasťou podujatia má byť aj medzinárodná komisia zložená z uznávaných predstaviteľov vedy vo svete.

Štatút ocenenia chce spoločnosť zverejniť na jeseň, spustenie nominácií je naplánované koncom roka. Okrem prestížnych ocenení, ktoré majú byť udelené na galavečere v roku 2019, si laureáti odnesú aj atraktívnu finančnú cenu.

Spoločnosť zverejní viac informácií o ESET vedeckej cene v priebehu najbližších týždňov.

Zdroj: Eset

Prečítajte si aj:

ESET analyzoval zrejme prvý škodlivý kód, ktorý infikuje priamo náhradu BIOSu

Značky: