Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Svetový líder v poskytovaní siete pre internet vecí Sigfox oznámil na výročnej konferencii Sigfox Connect v Berlíne niekoľko prelomových informácií. Jednou z nich sú lokalizačné zariadenia Bubbles, ktoré budú určovať presnejšiu polohu zariadení, ako doterajšia služba Sigfox Atlas. Ďalšou prevratnou novinkou je dvojcentová nálepka Sigfox ID (SFID), ktorú bude možné zachytiť pomocou zariadení Bubbles. Po vstupe nálepky do priestoru bubliny, zariadenie Bubble odošle ID nálepky do cloudu, kde bude identifikovaná poloha sledovaného objektu.

Pokrytie prvej miliardy ľudí

Oznámením pokrývania ďalších krajín sa globálna sieť Sigfox rozšírila už do 53 krajín a je tak na najlepšej ceste k splneniu cieľa pokrývať 60 krajín do konca roka 2018. Najnovšie sa do Sigfox ekosystému pridávajú krajiny ako Rakúsko, Rumunsko, Nórsko, ale aj Peru či Honduras. Sigfox tak ponúka najrozšírenejšiu sieť na svete čo sa týka pokrytia populácie. Žiadny iný operátor neponúka podobné rozhranie, rozsah poskytovaných služieb či ceny.
Od roku 2013, kedy Sigfox nainštaloval svoju prvú anténu, sa globálne pokrytie rozšírilo natoľko, že v súčasnosti pokrýva územie, ktoré reprezentuje 90 % svetového HDP. Výhody jednoduchej a bezpečnej celosvetovej siete si tak môže užívať už viac ako jedna miliarda ľudí.

Komerčná Micro Base Station

Zlepšovanie pokrytia sieťou Sigfox je kontinuálny proces a jeho neustále zlepšovanie je zodpovednosťou lokálnych Sigfox operátorov. Sigfox už čoskoro umožní zaobstarať si vlastnú kompaktnú mikro BTS s rozmermi bežných WiFi routerov. Inštalácia si bude vyžadovať iba pripojenie do internetu prostredníctvom Ethernetu alebo 4G USB modemu.

Vďaka ambícii neustále zlepšovať pokrytie bude mikro bázová stanica určená pre koncových zákazníkov. Využívať ju môžu pre pokrytie hlbokých vnútorných priestorov, ale aj vonkajšieho priestranstva. Jedna stanica dokáže bezproblémovo pokryť stovky štvorcových kilometrov alebo celú budovu.

„Toto rozšírenie pre okamžité pokrytie unikátnych miest umožní biznisu optimalizovať ROI a naštartovať IoT riešenia aj tam, kde to doposiaľ nebolo možné,“ povedal Martin Komínek, výkonný riaditeľ slovenského Sigfox operátora SimpleCell Networks Slovakia. „Mikro BTS bude prínosná pre zákazníkov naprieč celým spektrom a v mnohých oblastiach priemyslu umožní rýchle rozšírenie siete Sigfox za prijateľnú cenu,“ dodal.

Geolokačná služba pre masívne nasadenie

Sigfox už pred časom oznámil partnerstvo s mapovou spoločnosťou HERE a teraz prináša novú službu Atlas WiFi. Cieľom jedinečnej služby je optimalizácia globálneho dodávateľského reťazca a logistických aplikácií. S nízkymi nákladmi a nízkou spotrebou energie je vhodná pre vonkajšie aj vnútorné sledovanie majetku. Spomenuté výhody vedú k celkom novému logistickému segmentu IoT.
Vďaka službe Atlas WiFi bude možné lokalizovať majetok, optimalizovať presuny, zaistiť lepšie prepravné podmienky a zvýšiť dôveryhodnosť služieb. Atlas WiFi v sebe kombinuje dve technológie lokalizácie pomocou triangulácie sily signálu viacerými Sigfox stanicami, ako aj odoslaním MAC adries blízkych WiFi routerov. Pomocou tejto technológie bude možné presnejšie určiť polohu objektov a to aj bez použitia finančne náročnejšieho GPS.

Značky: