Na strategické oddelenie Orange Slovensko prichádza významná posila. Na pozíciu Senior manažéra zodpovedného za strategické oddelenie nastupuje od 1. 6. 2020 Martin Mosný.

Martin Mosný má veľké skúsenosti z telekomunikačného sektora najmä v oblasti stratégie a rozvoja biznisu. Prichádza zo spoločnosti SWAN, kde naposledy pôsobil ako riaditeľ pre Business Development. Do SWAN-u nastúpil v roku 2008 na post riaditeľa pre stratégiu a rozvoj. Od júla 2015 viedol spoločnosť ako výkonný, neskôr generálny riaditeľ. Predtým pracoval v spoločnostiach Siemens na Slovensku a v Rakúsku, Telenor Netherlands a Vizada Networks.

„Som veľmi rád, že Martin prijal ponuku Orangeu a pridá sa k nášmu tímu. Hľadali sme lokálneho človeka s medzinárodným profilom a silnými skúsenosťami z hľadiska stratégie, nového biznisu a inovácií. Čaká nás viacero výziev v strategickej oblasti – medzi nimi napríklad lokálna implementácia novej stratégie skupiny Orange Engage 2025, ale aj nástup 5G sietí a ďalší rozvoj pevnej siete a konvergentných služieb. Verím, že Martin nám pomôže ich zvládnuť,“ uviedol Luis de Torres, riaditeľ pre stratégiu, právne záležitosti a veľkoobchodné vzťahy Orange Slovensko.

Martin Mosný absolvoval Fakultu Elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, špecializáciu telekomunikácie. Vzdelanie si rozšíril na Fakulte podnikového manažmentu EU v Bratislave. V rámci zvyšovania kvalifikácie a odbornosti absolvoval štúdium Core Leadership Program na Stockholm School of Economics.

Na pozícii nahradí Martina Čerňáka, ktorý sa vo februári rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v spoločnosti.

Značky: