Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Huawei prichádza na slovenský trh s novým modelom Y6p, ktorý za veľmi rozumnú cenu ponúkne batériu s obrovskou kapacitou. Okrem toho láka na trojitý zadný fotoaparát, veľký displej a štýlový dizajn zadnej strany.

Batéria, ktorá vydrží dva dni

Pokiaľ ide o výdrž batérie, Huawei Y6p zahanbí nejedného konkurenta vo svojej cenovej kategórii. Jeho batéria s kapacitou 5 000 mAh s prehľadom zvládne až 32 hodín prehrávania videa alebo až 20 hodín surfovania na webe.

Svoj podiel na nadštandardnej výdrži má aj špeciálny mód Ultra Power Saving, ktorý umožňuje využiť štedrú kapacitu na maximum. V tomto móde smartfón podporuje iba niektoré funkcie, ako je telefonovanie, správy, kontakty a tri najpoužívanejšie aplikácie. To mimoriadne zvyšuje výdrž batérie. S poslednými piatimi percentami batérie dokáže vydržať v prevádzke až 12 hodín.

Stávka na trojitý fotoaparát

Vo svojej cenovej kategórii smartfón Y6p prináša netradičnú fotovýbavu – o fotky sa starajú až tri objektívy na zadnej strane. Hlavný snímač so svetelnosťou f/ 1.8 má rozlíšenie 13 Mpx. Sekunduje mu širokouhlý objektív s rozlíšením 5 Mpx a nesmie chýbať ani 2 Mpx snímač pre zachytenie hĺbky ostrosti. Širokouhlý objektív, s ktorým sa toho na fotku zmestí ešte viac, oceníte najmä na letných výletoch pri fotografovaní prírody alebo spoločných záberov s priateľmi.

Predný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx. Umelá inteligencia navyše ponúka rôzne efekty či automatické skrášlenie, ktoré využijete predovšetkým pri selfie. Ponúka tiež funkciu odomykania tvárou.

Veľký displej a dostatočné úložisko

Rozmerný displej s uhlopriečkou 6,3 palca s výrezom v tvare kvapky rosy a minimálnymi rámčekmi zaberá až 88,4 % prednej strany telefónu. To z neho robí skvelý nástroj na hranie hier či sledovanie filmov.

Huawei Y6p je vybavený osemjadrovým procesorom, ktorý dopĺňa pamäťová konfigurácia zložená z 3 GB operačnej a 64 GB internej pamäte. Internú pamäť je tiež možné rozšíriť prostredníctvom slotu na microSD kartu, a to až do kapacity 512 GB. Telefón tak ponúka dostatok miesta pre všetky aplikácie, fotografie a videá.

Vďaka AppGallery všetko poruke

Huawei Y6p beží na operačnom systéme Android, avšak namiesto obchodu Google Play v ňom nájdete obchod Huawei AppGallery. V ňom sa aktuálne nachádza vyše 60- tisíc aplikácií, z toho viac ako 65 od slovenských vývojárov, pričom denne pribúdajú ďalšie.

Efektívnym spôsobom, ako do smartfónu pri prvom použití dostať  vaše obľúbené aplikácie, je Huawei appka Phone Clone. Tá sa postará o prenos dát z vášho pôvodného telefónu – všetko, vrátane appiek, jednoducho skopíruje zo starého telefónu do nového.

Ďalšou možnosťou sťahovania aplikácií je priamo zo stránky jej vydavateľa (napríklad Facebook či Instagram).

Cena a dostupnosť

Novinka prichádza do predaja vo farbách Midnight Black, Phantom Purple a Emerald Green. Všetky vytvárajú na zadnej strane pôsobivú textúru, ktorá sa pri dopade lúčov svetla pod rôznymi uhlami trblieta. Smartfón nájdete v predaji u maloobchodných predajcov od 29. júna za cenu 159 eur. Neskôr Y6p zaradia do ponuky aj slovenskí operátori.

 

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.