Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na slovenskom pracovnom trhu dlhodobo chýbajú tisícky odborníkov z oblasti informačných technológií a nezdá sa, že by sa situácia v dohľadnej dobe zlepšila. Okrem iného aj preto, lebo počet absolventov študijných odborov v oblasti informačných a komunikačných technológií v poslednej dobe klesá. S pribúdajúcou robotizáciou, prepojenosťou ekonomiky a bežného života tak dopyt po IT odborníkoch niekoľkonásobne presahuje ponuku. Platforma Techloop sa špecializuje na nábor IT odborníkov a pomáha  súkromnému ako aj verejnému sektoru získať potrebných špecialistov. Na druhej strane, IT odborníkom pomáha zorientovať sa v záplave ponúk a vybrať si tú najlukratívnejšiu.

Firmy, ktoré majú problém s náborom IT odborníkov, sa môžu obrátiť na špecializovanú platformu Techloop. Platforma stavila na diskrétnosť a prepojenie iba tých firiem a expertov, ktorí sa na základe svojich predstáv a požiadaviek s najväčšou pravdepodobnosťou dohodnú.

Zakladateľom Techloopu sa nepáčila doterajšia prax, keď IT vývojárom chodia denne desiatky pracovných ponúk od personálnych agentúr. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v IT a personalistike sa preto rozhodli pre úzku špecializáciu náboru v oblasti IT.

Dôraz kladú na zachovanie anonymity uchádzačov a od firiem vyžadujú, aby uviedli informácie o plate pri každej inzerovanej pozícií. Ich databáza každodenne narastá, a v súčasnosti v nej Techloop má približne 52 000 registrovaných používateľov, z toho je viac ako 16 000 overených. Úspešných uchádzačov o prácu Techloop odmeňuje bonusom vo výške 500 Eur a firmám umožňuje využívať svoju databázu bezodplatne.

„V dnešnej dobe je pre komerčné firmy, ale aj pre verejné inštitúcie veľmi zložité získať nových IT odborníkov. Je to spôsobené pretlakom ponúk, v ktorých sa odborníci nedokážu zorientovať. Práve preto im ponúkame jednoduchú a efektívnu platformu, kde si v pár krokoch vyplnia svoj profil. Na základe kritérií, ktoré uvedú umožníme firmám, ktoré zodpovedajú ich požiadavkám a predstavám, aby ich priamo kontaktovali. Priemerne u nás trvá celý takýto proces, od registrácie po podpísanie zmluvy, 2,5 mesiaca,“ hovorí João Duarte, CEO spoločnosti Techloop, ktorá firmám s náborom nových IT profesionálov pomáha na Slovensku už od februára 2017.

Počas leta prešla platforma výraznými vylepšeniami, ktoré pocítia firmy aj záujemcovia o prácu. Tí len stručne zhrnú svoje skúsenosti a niekoľkými klikmi sa zaregistrujú. Firmám bude stačiť iba jedno kliknutie, aby sa im zobrazil anonymizovaný profil. Vhodného uchádzača tak budú môcť v databáze Techloopu nájsť oveľa rýchlejšie.

V predošlých mesiacoch nám prišlo množstvo pripomienok a tipov od našich používateľov, ktorí sa s nami podelili o ich používateľskú skúsenosť. Na základe spätnej väzby a požiadaviek sme zrealizovali veľa vylepšení, vďaka ktorým sa vyhľadávanie v databáze urýchli, celá webová stránka bude prehľadnejšia a celkovo užívateľský priateľskejšia,“ dopĺňa Duarte.

Podľa výsledkov Eurostatu, sektor ICT na Slovensku predstavuje 2,8 % zo všetkých zamestnaných ľudí vo všetkých dostupných sektoroch. V roku 2017, zamestnávali 20 % všetkých firiem s 10 a menej zamestnancami ICT špecialistu. Treba však dodať, že to nezahŕňa finančný sektor. V roku 2017 sa 6 % spoločností na Slovensku pokúšalo nájsť špecialistu v sektore ICT a viac ako polovica (51 %) mala problém nájsť vhodného kandidáta.

Konkrétnu predstavu o tom, ako platforma Techloop funguje, môžete získať priamo na jej stránke https://techloop.io/sk/

Značky: