Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Samsung v rámci veľtrhu CES 2023 predstavila najnovšie prírastky do svojho prispôsobiteľného radu Bespoke Home.

Nové domáce spotrebiče a služby spoločnosti Samsung boli navrhnuté tak, aby spĺňali rastúci dopyt po prispôsobiteľnosti sa potrebám používateľov a poskytovali vyššiu úroveň inteligentnej konektivity, čo podporuje udržateľnosť vybavenia domácnosti a práce v kuchyni.

Kuchyňa s technológiou od spoločnosti Samsung, vrátane širšej ponuky chladničiek Bespoke, väčšej a lepšie využiteľnej 32“ obrazovky pre štvordverovú chladničku Bespoke Flex so systémom Family Hub+ a pokročilou funkciou umelej inteligencie AI Pro Cooking pomáhajúcou optimalizovať prípravu pokrmov v rúre Bespoke AI Oven, sa stáva inteligentnejším, všestrannejším a interaktívnejším priestorom ako kedykoľvek predtým.

„Na veľtrhu CES 2023 pokračujeme v budovaní úspechu nášho radu Bespoke predstavením nových chladničiek a vstavaných spotrebičov tejto značky, ktoré dávajú ľuďom ešte viac možností, ako ukázať svoje kuchárske umenie,“ uviedol Junhwa Lee, výkonný viceprezident a vedúci skupiny Customer Experience Team divízie Digital Appliances spoločnosti Samsung Electronics.

„Naším cieľom je maximalizovať slobodu ľudí usilujúcich sa o personalizáciu a produktivitu vo svojich kuchyniach, a to pomocou nových, rozšírených funkcií zahŕňajúcich všetko od veľkých interaktívnych obrazoviek na našich chladničkách až po asistenciu umelej inteligencie pri varení. Tieto najnovšie produkty a funkcie idú nad rámec obyčajnej pomoci používateľom v kuchyni a umožňujú im skutočne prejaviť ich kulinárske schopnosti a spríjemniť si kuchynské práce vďaka prispôsobiteľnosti ich vybavenia. Vďaka najnovším inováciám a prispôsobiteľnému dizajnu tieto nové spotrebiče navyše hladko spolupracujú so službami SmartThings a poskytujú tak bezkonkurenčné pohodlie a úspory v domácnosti.“

Štvordverová chladnička Bespoke Flex s Family Hub+ prináša väčší displej a lepšiu konektivitu

Nová štvordverová chladnička Bespoke Flex s Family Hub+ ponúka okrem svojej primárnej funkcie aj komplexné rodinné komunikačné, ovládacie a zábavné centrum s prekvapivo veľkým displejom.

Dynamické funkcie štvordverovej chladničky Bespoke Flex s Family Hub+ sa zobrazujú na 32-palcovom bezrámčekovom FHD displeji, ktorý je takmer dvakrát väčší ako pri predchádzajúcich modeloch. Z výhod väčšej obrazovky ťaží aj vylepšené používateľské rozhranie, ktoré umožňuje pohodlne využívať služby SmartThings a sledovať aj ovládať kompatibilné domáce spotrebiče.

Chladnička je vybavená aj novým softvérom pre Family Hub. Mediálna služba Samsung TV Plus[1] teraz ponúka viac ako 190 bezplatných kanálov[2] a integrácia Google Photos premieňa obrazovku platformy Family Hub na digitálny fotorámik, ktorý uľahčuje zdieľanie a zobrazovanie fotografií. Vďaka väčšej ploche obrazovky a novej funkcii „obraz v obraze“ (PIP) v prípade Samsung TV Plus sa môžu používatelia pozerať na svoje obľúbené televízne programy, zároveň kontrolovať a sledovať stav ostatných kuchynských spotrebičov, a ešte dohliadať na to, čo práve varia.

Štvordverová chladnička Bespoke Flex s Family Hub+ bude uvedená na trh v Severnej Amerike a Kórei v prvej polovici roku 2023. Okrem toho bude v roku 2023 na všetkých trhoch, kde sa predávajú chladničky Family Hub (Kórea, USA, východná a západná Ázia, Latinská Amerika a Európa), uskutočnená aktualizácia softvéru Family Hub.

Rad Bespoke sa rozširuje o obľúbené modely chladničiek amerického typu (Side-By-Side) a chladničiek s mrazničkou vo vrchnej časti, ktoré umožňujú ešte väčšie prispôsobenie sa podmienkam v kuchyni

V súlade s estetikou dizajnu Bespoke sa chladnička Bespoke Side-by-Side vyznačuje plochým, minimalistickým dizajnom s prispôsobiteľným predným panelom, ktorý je k dispozícii so skleneným alebo antikorovým povrchom. Používatelia si môžu vybrať zo širokej škály farieb[3] a povrchových úprav dverí a zladiť tak chladničku s interiérom svojej domácnosti. Elegantný dizajn chladničky dotvára systém automatického otvárania dverí Auto Open Door[4] so zapusteným madlom, ktoré nenarúša celkový decentný vzhľad. Na pootvorenie dverí stačí iba klepnutie.

Vnútro chladničky Bespoke Side-by-Side je vybavené najnovšími technológiami na skladovanie a chladenie potravín. Vstavané nápojové centrum Beverage Center zaisťuje ľahký prístup k dávkovaču vody a automaticky plnenému džbánu s infuzérom, ktorý vám kedykoľvek poskytne studenú a prirodzene ochutenú vodu[5]. Dvojitý automatický výrobník ľadu je neustále pripravený schladiť nápoje používateľov kockami ľadu alebo ľadovými kúskami Ice Bites.

Rovnako ako chladnička Bespoke Side-by-Side je aj chladnička Bespoke s mrazničkou vo vrchnej časti dostupná v štýlových farbách, ktoré sa dokonale hodia do moderných kuchynských interiérov. Vo vnútri chladničky sa nachádza zóna Optimal Fresh Zone+ a filter Active Fresh Filter, ktoré udržiavajú potraviny dlho čerstvé a zároveň eliminujú 99,99 % baktérií.[6] Majitelia týchto chladničiek môžu profitovať aj z dodatočného zníženia prevádzkových nákladov vďaka režimu úspory energie s umelou inteligenciou, ktorý je súčasťou funkcie SmartThings Energy. Keď je režim AI Energy Mode zapnutý, optimalizuje otáčky kompresora a frekvenciu odmrazovacieho cyklu na základe analýzy vzorcov správania používateľov a prevádzkového prostredia[7], čím pomáha domácnostiam šetriť peniaze a znižovať uhlíkovú stopu.

Chladnička Bespoke Side-by-Side bude v USA dostupná v prvom štvrťroku 2023, zatiaľ čo chladnička Bespoke s mrazničkou vo vrchnej časti bude dostupná v marci 2023 najskôr v Thajsku[8] a neskôr bude uvedená aj na celosvetový trh.[9]

Pripravujte zdravé jedlá s rúrou Bespoke AI ako skúsený šéfkuchár

S rúrou Bespoke AI Oven[10] je príprava jedla hračkou, pretože kombinuje inteligentné funkcie s inovatívnymi technológiami varenia a pripravuje chutné jedlá, ktoré zodpovedajú diétnym preferenciám používateľov.

Funkcia AI Pro Cooking optimalizuje nastavenie varenia a zároveň monitoruje potraviny. Keď je rúra nastavená na prípravu rozpoznaného pokrmu s použitím odporúčaného režimu, teploty a času, systém AI Pro Cooking dokáže dokonca zasielať používateľom varovné oznámenia, pokiaľ hrozí pripálenie jedla.[11] Pomocou vnútornej kamery a výkonnej umelej inteligencie[12] dokáže funkcia Sense Inside[13] – prvý AI algoritmus svojho druhu na rozpoznávanie jedál a detekciu pripálenia[14], ktorý získal overenie spoločnosti UL Solutions pre spotrebiče s AI – odporučiť nastavenie varenia na základe rozpoznania 80 rôznych jedál a ingrediencií[15].

Rúra Bespoke AI Oven spríjemní používateľom čas strávený prípravou a konzumáciou jedla, či už chcú vyskúšať niečo nové a zdravé, alebo len vylepšiť doterajšie domáce recepty. Vďaka integrácii s aplikáciami SmartThings Cooking a Samsung Health dokáže rúra Bespoke AI Oven analyzovať tréningové štatistiky a diétne ciele používateľov a odporučiť im možné jedlá na základe surovín, ktoré majú doma.

Moderný nevtieravý dizajn rúry dopĺňajú praktické dvierka Push to Open Door bez obvyklého madla, takže pôsobia decentnejším dojmom. Rúra Bespoke AI Oven, ktorá je dostupná v piatich elegantných a moderných dizajnových variantoch, je v súčasnej dobe dostupná v Európe a v treťom štvrťroku 2023 bude uvedená na trh v Severnej Amerike.

Najnovšie domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň tým, že umožňujú lepšiu personalizáciu prípravy jedla a pomáhajú domácnostiam ušetriť energiu.


[1] Služba Samsung TV Plus pre štvordverovú chladničku Bespoke Flex s Family Hub+ je v súčasnej dobe k dispozícii iba na kórejskom a americkom trhu.

[2] Ponuky kanálov sú každý mesiac aktualizované. Celkový počet kanálov sa môže v januári 2023 zmeniť.

[3] Možnosti voľby farieb sa môžu v rôznych regiónoch líšiť.

[4] Dvere sa automaticky otvoria asi o 25 mm. Pokiaľ dvere ďalej sami neotvoríte, po 2 sekundách sa automaticky zatvoria (v niektorých situáciách nemusí byť automatické zatváranie možné).

[5] Na výrobu ochutenej vody je potrebné infuzér pred použitím naplniť preferovaným ovocím alebo bylinkami.

[6] Globálne pôsobiaca spoločnosť Intertek, ktorá sa zaoberá testovaním kvality a certifikáciou výrobkov, overila, že eliminuje 99,99 % baktérií Staphylococcus aureus a Escherichia coli.

[7] * K dispozícii pre vybrané modely od mája 2023 prostredníctvom aktualizácie cez Wi-Fi. Výsledky testu vychádzajú z porovnania teplôt prednastavených výrobcom pri použití režimu AI Energy a bez neho. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od podmienok a spôsobu používania.

** K dispozícii na zariadeniach so systémom Android a iOS. Vyžaduje Wi-Fi pripojenie a účet Samsung.

*** Pred aktiváciou algoritmu úspory energie v maximálnom alebo používateľskom režime zobrazí SmartThings oznámenia.

[8] Chladnička Bespoke s mrazničkou vo vrchnej časti nebude dostupná na trhu v USA.

[9] Funkcie sa môžu v jednotlivých regiónoch líšiť.

[10] Funkcie sa môžu v jednotlivých regiónoch líšiť.

[11] Modely pre EÚ upozorňujú používateľov na možnosť prevarenia a dokážu zasielať oznámenia o pripálení rozpoznaných pokrmov.

[12] K dispozícii na zariadeniach so systémom Android a iOS. Vyžaduje Wi-Fi pripojenie a účet Samsung.

[13] K dispozícii len pri použití menu Customer Recipe (Vlastný recept). Druh a množstvo niektorých surovín nemusí byť rozpoznané.

[14] Funkčnosť detekcie pripálenia nebola overovaná.

[15] Európsky model rozpoznáva 106 jedál.

Značky: