Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V Swappie majú zákazníci možnosť nielen zakúpiť si repasovaný iPhone za dobrú cenu, ale i predať svoje staršie zariadenia. V oboch prípadoch je samozrejmosťou nielen úplná bezpečnosť, ale aj osobitný prístup ku každému zariadeniu, ktoré vo výrobnom centre v Helsinkách prechádza komplexným 52-krokovým procesom kontroly.

Bratislava, 20. 10. 2021 – Spoločnosť Swappie ponúka možnosť predaja starších telefónov (model iPhone 7 a novšie) naozaj každému. Po vyplnení úvodného predajného formuláru, ktorý určí výkupnú cenu, stačí telefón podľa inštrukcií zaslať do výrobného centra v Helsinkách, kde každý telefón prejde dôkladnou kontrolou.

52 krokov, ktoré skontrolujú stav telefónu

„Každý telefón má za sebou jedinečnú históriu, zároveň je kúpa telefónu pre každého zákazníka výnimočnou udalosťou. Aj my preto chceme pristupovať k telefónom s osobitým prístupom, vďaka čomu ich dokážeme repasovať tak, fungujú ako nové,“ vysvetľuje Janne Korpela, Country Manager, New Markets zo Swappie, ktorý predstavuje komplexný proces zložený z 52 rôznych úkonov, pri ktorých sa krok po kroku kontroluje osobitne každá z funkcií telefónu – reakcie obrazovky, stav batérie, zvuk reproduktora, funkčnosť mikrofónu či presnosť farieb. Každá z odhalených chýb dostane špeciálnu starostlivosť a rozhoduje sa o jej oprave či výmene. Medzi zamestnancami, ktorí sa týmto drobným opravám venujú, sú napríklad i bývalí hodinári, ktorí tak uplatnia svoje zručnosti s precíznou prácou. Vďaka tomuto organizovanému systému dokáže byť proces kontroly a opravy starších telefónov záležitosťou jediného dňa.

Repasované modely s optimálnym stavom batérie

Repasované telefóny, ktoré Swappie ponúka, nájdu zákazníci v troch kategóriách označujúcich stav ich opotrebovania. Stav Ako nový označuje telefóny s jemnými známkami opotrebovania ako sú mikroškrabance, veľmi dobrý stav zahŕňa telefóny s viditeľnejšími známkami opotrebovania ako škrabance či mierne preliačiny a telefóny v stave prijateľný majú už silné známky opotrebovania, napríklad hlboké škrabance či priehlbiny. Tieto označenia sa však vždy vzťahujú len k vonkajšiemu stavu opotrebovania telefónu. Stav batérie, čo je pre fungovanie telefónu kľúčový údaj, je v každom repasovanom modeli na úrovni minimálne 80 %, čo je aj podľa samotného výrobcu optimálnym stavom batérie a telefón tak môže byť naplno využívaný po veľmi dlhú dobu.

Značky: