Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prečo lepšie pokrytie, ktoré prináša nový prístupový bod WAX630S štandardu WiFi 6, môže mať pre zákazníkov zásadný význam?

V roku 1967 vydala skupina Four Tops skladbu „Reach Out I’ll Be There“, ktorá nielenže sa stala klasickým hitom, ale tiež angličtinu obohatila o výraz reach out (ozvi sa, daj mi vedieť). Hoci skladba nemala nič spoločného s WiFi (v roku 1967 trvalo ešte ďalších 25 rokov, než vôbec začalo testovanie úplne prvej podoby tejto technológie), možnosť ozvať sa, keď sa potrebujete s niekým spojiť, nepochybne oslovuje tiež dnešných užívateľov mobilných zariadení.

Kvalitné WiFi pripojenie je vždy a všade dnes považované za samozrejmosť. Či už sa jedná o hotely, voľnočasové centrá, kaviarne, bary, školy alebo kancelárske objekty, užívatelia proste očakávajú rýchle a spoľahlivé bezdrôtové pripojenie. A pokiaľ sa im ho nedostane, s veľkou pravdepodobnosťou si budú sťažovať alebo hneď pôjdu niekam inam, pokiaľ je to možné.

Novinka, ktorá poteší

Preto je skutočne dobrou správou príchod nášho nového prístupového bodu WAX630S kompatibilného s medzinárodným štandardom WiFi 6 (alebo inak 802.11ax, ako znie jeho celý názov), ktorého hlavnou výhodou je to, že umožňuje spoľahlivejšie, stabilnejšie a rýchle pripojenie na väčšie vzdialenosti. To znamená, že vďaka tomuto štandardu je pokrytie sietí WiFi väčšie než v minulosti a že všetci užívatelia majú k dispozícii rovnako rýchle a spoľahlivé pripojenie.

Pre ešte lepší dosah siete WiFi je prístupový bod WAX630S vybavený štyrmi vysielacími/prijímacími anténami, ktoré znižujú zahltenie siete a súčasne zlepšujú výkon a skracujú dobu odozvy. Táto konfigurácia antén „4×4“ výrazne zvyšuje kvalitu pripojenia všade, kde sa k sieti súčasne pripojuje veľký počet užívateľov.

Zvolené riešenie naviac prispieva k väčšiemu dosahu signálov, vďaka čomu jeden prístupový bod dokáže pokryť väčšiu plochu a podporovať až 90 pripojení v prípade identifikátoru Open SSID, kedy je možné sa do siete pripojovať bez overenia. A dokonca aj v prípade šifrovania WPA3 (čo je ďalšia novinka, ktorú ponúka WAX630S) prístupový bod podporuje až 75 pripojení.

Jednoduchšia správa

Veľkou výhodou prístupového bodu WAX630S je tiež jeho kompatibilita s riešením NebulaFlex Pro, vďaka ktorej je možné prístupový bod spravovať lokálne, pomocou kontroléru alebo prostredníctvom našej cloudovej platformy Nebula. A práve prostredníctvom platformy Nebula dnes svoje prístupové body a ďalšie produkty z portfólia spoločnosti Zyxel, ako napr. unifikované bezpečnostné brány a chytré riadené prepínače, spravuje väčšina zákazníkov, či už z komerčného alebo verejného sektoru. Nebula nielenže ponúka najjednoduchší spôsob konfigurácie, monitoringu a správy sieťových zariadení, ale tiež umožňuje spojiť všetky schopnosti našich riešení, a zaistiť tak optimálny výkon a zabezpečenie siete.

Tieto rozšírené možnosti správy a zabezpečenia majú pre užívateľov veľký prínos. A vďaka prvotriednym parametrom štandardu WiFi 6 a konfigurácii antén „4×4“, ktorá zaisťuje lepšiu silu signálu, máte istotu, že s prístupovým bodom Zyxel WAX630S nebudete nikdy bez WiFi a bez možnosti ozvať sa.

Petr Koudelka Senior Sales Engineer zo spoločnosti Zyxel Networks.

Značky: