Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

MSP poskytovatelia sa potrebujú vyzbrojiť účinnými nástrojmi IT bezpečnosti

ZEBRA SYSTEMS, distribútor riešení N-able na českom a slovenskom trhu, uviedl, že pokračujúca práca zamestnancov z domu kladie na IT administrátorov a MSP poskytovateľov stále vyššie nároky. Tí sa tak musia prispôsobiť a rozšíriť svoje služby o nástroje IT bezpečnosti, hlavne v oblasti ochrany koncových bodov.

Medzi koncové body dnes už nepatria iba pracovné počítače či notebooky, ale do firemných sietí sa v súčasnosti pripájajú aj súkromné PC, tablety, inteligentné telefóny a hodinky či dokonca IoT zariadenia. Ak nie sú koncové body adekvátne chránené, vystavujú sa siete organizácií hrozbám útoku v dôsledku neaktualizovaného softvéru, nakazených e-mailov, domácich sietí zabezpečených slabými heslami alebo malvéru stiahnutému z podozrivých webových stránok.

Popri funkčnostiach vzdialenej správy a monitoringu súčasná situácia vyžaduje rozšírenie MSP portfólia o poskytovanie služieb ochrany koncových bodov pomocou nasledujúcich nástrojov:

  • Endpoint detection and response (EDR). EDR riešenia umožňujú monitoring koncových zariadení, pričom poskytujú prehľad o možných problémoch a hrozbách v reálnom čase.
  • Centrálne riadený antivírus. Antivírusové riešenie s centrálnou správou, dovoľuje komfortne chrániť zariadenia užívateľov z jednej konzoly. Neposkytuje takú komplexnú ochranu ako EDR, ale postačí na ochranu zamestnancov s nižšími bezpečnostnými rizikami. 
  • Správa hesiel. V prípadepokusu o neautorizovaný prístup je bezpečná správa hesiel prvou líniou obrany. Silné, unikátne a bezpečne uložené heslá sú dnes základným predpokladom úspešnej ochrany firemných sietí. 
  • Ochrana e-mailov. Vzhľadom na to, že je dnes väčšina útokov vedená prostredníctvom e-mailov, môže slabé zabezpečenie elektronickej pošty viesť k vážnym problémom celej firemnej siete. Preto je nutné e-maily v koncových bodoch filtrovať od spamov, phishingu, spoofingu a sociálneho inžinierstva.

„Nič nenasvedčuje tomu, že sa podiel práce z domu vráti späť na úroveň pred pandémiou, a tak pred poskytovateľmi MSP služieb stojí náročná úloha chrániť nielen siete svojich zákazníkov, ale navyše koncové body ich vzdialených pracovníkov,“ povedal Ondřej Šabata, Sales Engineer pre riešenia N-able v spoločnosti ZEBRA SYSTEMS. „Produkty typu N-able EDR, N-able Mail Assure či N-able Passportal umožňujú vytvoriť centralizované a flexibilné služby kybernetickej bezpečnosti, ktoré spĺňajú kľúčové požiadavky na ochranu koncových zariadení zákazníkov.“ Viac o špeciálnej ponuke bezpečnostných nástrojov N-able pre MSP partnerov možno nájsť na: https://www.zebra.cz/n-able-crack-the-msp-code/

Značky: