Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Canon Europe predstavil nový, vysoko výkonný stolný skener pre pracovné skupiny imageFORMULA DRC240.

Tento model spoľahlivo zvláda prácu so  širokým spektrom dokumentov vrátane pasov i ďalších dokladov totožnosti.

imageFORMULA DR-C240 je i napriek svojim kompaktným rozmerom odolný a vďaka tichej prevádzke vhodný pre nasadenie v rôznych prostrediach od administratívnych oddelení cez podnikové strediská až po miesta, kde dochádza k styku so zákazníkmi. Medzi tieto prostredia patrí napríklad recepcia v bankách, hoteloch, nemocniciach i na úradoch. Skener je možné využiť kdekoľvek, kde je často potrebné naskenovať a spracov rôzne typy dokumentov vrátane dokladov totožnosti.

Skener imageFORMULA DRC240 sa môže pochváliť vysokou rýchlosťou skenovania až 45 str./min. alebo 90 obr./min. a maximálnou dennou ťažou až 4 000 skenov. Vďaka automatickému podávaču dokumentov na 60 listov môžu používatelia v rámci jednej úlohy naskenovať i rozsiahlejšie materiály. Mechanizmus podávača pre veľké zaťaženie, ultrazvukový senzor dvojitého podávania a technológia uvoľnenia po dvojitom podaní (DFR) zaisťujú najspoľahlivejšie skenovanie v tejto triede skenerov. Špičko spoľahlivosť majú používatelia k dispozícii pri skenovaní rôznych typov dokumentov vrátane veľmi tenkého papiera (od hodnoty gramáže 27 g/m2) i pasov s hrúbkou až 4 mm. Canon imageFORMULA DR-C240 tak eliminuje potrebu využívať špecializovaný plochý skener.

Štandardnou súčasťou dodávky imageFORMULA DR-C240 je intuitívny skenovací software Canon CaptureOnTouch 3, ktorý zjednodušuje skenovanie dokumentov do rôznych formátov a umožňuje vyberať z viacerých destinácií pre uloženie výsledných súborov. Používatelia tak môžu svoje skeny ukladať i do cloudových služieb, ako je Sharepoint, DropBox, Evernote, OneDrive, GoogleDrive ebo Sugar Sync. Software Canon CapturePerfect navyše sprístupňuje pokročilé funkcie pre efektívne skenovanie vrátane automatickej dávkovej separácie a zónového optického rozpoznávania znakov. Software zahŕňa i ovládač Kofax VRS pre automatické vylepšovanie obrazovej kvality a aplikáciu eCopy PDF Pro, ktoponúka výkonné nástroje na vytváranie, editáciu a konverziu PDF dokumentov.

Nový skener imageFORMULA DR-C240 bude v predaji na všetkých obchodných miestach spoločnosti Canon a u vybraných európskych distribútorov v priebehu mája 2015.

Značky: