Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Výsledky technologického giganta za prvé tri mesiace tohto roku sú v súlade s prognózami. Napriek neľahkej situácii na svetovom trhu s mobilmi a nižším obratom sa firme podarilo rásť v oblasti sieťových riešení.

Celkový obrat firmy Huawei v prvom kvartáli sa vyšplhal na 19,5 miliardy EUR, čo predstavuje medziročný pokles na úrovni 16,5%. Spôsobil to najmä predaj dcérskej spoločnosti Honor v novembri 2020. V oficiálnej správe sa uvádza, že čisté zisky v Q1 predstavovali percentuálny rozdiel na úrovni 11,1. Firma za to vďačí najmä investíciám do vedy a výskumu, ako aj príjmom z technologických patentov, ktoré predstavovali hodnotu 497 miliónov EUR.

2021 bude, podobne ako minulý rok, ďalšou skúškou, no tentokrát už bude spustená naša nová vývojová stratégie. Ďakujeme našim zákazníkom za dôveru, ktorú nám prejavili. Budeme pokračovať v tom, čo robíme, no tentokrát s väčším ohľadom na trvalú udržateľnosť a praktické benefity pre spoločnosť.” Povedal na margo výsledkov Eric Xu, rotujúci riaditeľ Huawei.

Huawei sa v súčasnosti sústredí najmä na plné využitie sily 5G. Veľká časť aktivít je zameraná na poskytovanie 5G infraštruktúry operátorom po celom svete, ich údržbu, no aj distribúciu podnikových riešení pre firmy a inštitúcie.

Tak ako tomu bolo aj doteraz, budeme pokračovať v investíciách do vedy a výskumu v značnej miere, aby sme čo najviac neutralizovali obmedzenia vyplývajúce zo zásahov do voľného trhu,” dodáva E. Xu.

Značky: