Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Elektromobilita je stále silnejúci trend, ktorý sa čím ďalej viac a viac dostáva na náš trh a preto značka Kia, ktorá neustále posilňuje svoje líderstvo v oblasti elektromobility, prináša všetkým nadšencom zelených technológii roadshow po svojej predajnej sieti s názvom Kia GO electric tour.

Flotilu najnovších elektrifikovaných modelov Kia, ktorá postupne putuje po celkom Slovensku, nájdete vždy u troch autorizovaných predajcov značky naraz. V každej jednej flotile sú tieto modely Kia:

  • Novinka Kia Niro Hybrid, praktický rodinný crossover vo verzii hybrid, ktorý automaticky prepína medzi vysokoúčinným benzínovým motorom a čistejším elektrickým pohonom alebo využíva kombináciu oboch.
  • Európske auto roka 2022, plne elektrická Kia EV6, inovatívny crossover s ultra rýchlym nabíjaním, pokročilými technológiami a  dojazdom až 528 km, ktorý bol vytvorený tak, aby inšpiroval vodiča a celú posádku na každej ceste.
  • Novinka z výrobného závodu Kia v Žiline, Kia Sportage Plug-in Hybrid, ktorej pokročilý pohon umožňuje väčšinu každodenných jázd s nulovými emisiami a je skonštruovaný tak, aby minimalizoval akýkoľvek vplyv na priestor pre cestujúcich a batožinu.

Na testovaciu jazdu sa môžete prihlásiť cez formulár na stránke www.kiagoelectric.sk. Tam nájdete aj kalendár s rozpisom, kedy u ktorých predajcov sa predvádzacie vozidlá nachádzajú. Pre jedného šťastlivca, ktorý sa zaregistruje a absolvuje testovaciu jazdu čaká nová Kia Niro na týždeň. Roadshow Kia GO electric tour prebieha od 18. júla do 2. septembra naprieč Slovenskom, nakoľko je záujem veľký, odporúčame registrovať sa na testovaciu jazdu vo vašom meste, čo najskôr.

„Kia je na blížiaci sa trend v oblasti elektromobility veľmi dobre pripravená a už dnes má široké portfólio elektrifikovaných modelov. Táto roadshow je určená jednak pre tých, ktorí ešte nikdy v elektrifikovanom modeli nesedeli, ale aj pre tých, ktorí chcú vyskúšať najhorúcejšie novinky z dielne Kia. Jazda na elektrických modeloch je zaujímavá skúsenosť, ktorá vás nadchne okamžitou reakciou na plynový pedál a vysokým krútiacim momentom ako aj dlhým dojazdom na jedno nabitie. Toto sú argumenty, ktoré vás presvedčia urobiť prvý krok na ceste k lepšie udržateľnej mobilite a budúcnosti“ uviedol Marián Hoffer, generálny riaditeľ Kia Sales Slovakia.

Značky: