Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Zariadiť si obývaciu izbu nie je ľahké. Jedná sa o miestnosť, v ktorej všetci členovia rodiny trávia najviac svojho voľného času, kde prebiehajú všetky rodinné, či priateľské stretnutia alebo kde sa jednoducho len relaxuje. Mala by teda pôsobiť čo najpríjemnejšie a najpohodlnejšie pre vás i vašich hostí. Preto sme zostavili päť rád, ktoré vám dopomôžu vytvoriť reprezentatívnu obývaciu miestnosť, v ktorej sa budete cítiť dobre, a ešte si aj užijete skvelú zábavu.

Veľké pohovky už sú pasé

Klasické veľké pohovky do L už dávno nie sú trendy. Obývacie izby sa doteraz zariaďovali tak, že keby prišla celá vaša rodina, s prehľadom sa tam všetci zmestia a každý máte kde sedieť. Časy sa zmenili a čím ďalej tým viac ľudí si do svojich domovov zaobstarávajú skôr menšie rozkladacie sedačky a k nim nejaké úplne minimalistické kreslá rôznych, často krikľavých farieb. Kreslá potom rozjasnia a pozdvihnú vzhľad celého inak nudnej obývacie izby.

Minimalizmus a retro

Pri menších kreslách a pohovkách však nekončíme, minimalizmus môžete aplikovať aj na stolíky a skrinky. Čím menej tým lepšie. Môžete tu kombinovať rôzne prvky štýlov, namiešať napríklad bohémsky koberec spolu s retro nábytkom na nožičkách, tie vám opticky predĺžia priestor. Tiež konferenčný stolík by mal byť čo najmenší. Postačí, keď sa na neho zmestí ovládač, dva poháriky vína a malá miska s jedlom.

Dokonalý televízny zážitok

V jednom jedinom prípade zabudnite na retro a to, keď kupujete televízor. Doby kedy sa obývacia miestnosť využívala len pre stretnutia a spoločenské hry je preč, dnes už takmer v žiadnej domácnosti táto čarovná bednička nechýba. Vývoj sa však posunul rýchlo dopredu. Najnovším typom obrazoviek je takzvaný OLED televízor, využívajúci najvyspelejšiu technológiu samosvietiacich a vzájomne na seba nezávislých bodov, vyvinutý spoločnosťou LG. Vďaka technológii OLED si môžete napríklad užiť dokonalú čiernu a dokonalé pozorovacie uhly. Tiež milovníci luxusného štýlu ocenia predovšetkým jej jednoliaty dizajn, ktorý dokonale splynie so stenou.

Audio vychytávky

Kvalitný vizuálny zážitok ešte dotvoria audio zariadenia ako je soundbar alebo domáce kino. Obohatí totiž všetky filmy a seriály špičkovým zvukom pomocou niekoľkých reproduktorov na určených miestach a vy sa vďaka tomu budete cítiť akoby ste boli práve v kine. Pre dosiahnutie toho najlepšieho možného zvuku venujte pozornosť najmä umiestneniu, napríklad centrálny reproduktor umiestňujte vždy doprostred televízora. Vďaka perfektnej audio technike nebudete mať nikdy o zábavu núdzu, môžete sa s priateľmi namiesto do kina schádzať v pohodlí vášho domova.

Vzdušný priestor a svetlé farby

Ako už bolo spomenuté, udržujte v miestnostiach čo najviac priestoru, neupchávajte ho zbytočnými dekoráciami a nevytvárajte si v ňom úložné priestory – tie patria do spálne a izieb. Steny izieb by tiež mali byť skôr svetlejšie a oživené niečím špeciálnym, napríklad jednou farebne odlišnou stenou ako tie ostatné. Stále viac ľudí dokonca prepája obývaciu izbu s kuchyňou, aby spolu mohli tráviť čas úplne všetci členovia rodiny, aj keď jeden varí večeru. Zábavnou sa totiž obývačka stáva predovšetkým vtedy, keď je celá rodina spolu.

Značky: