Canon dnes predstavil svoj nový bridge fotoaparát – PowerShot SX70 HS. Najnovší model so 65-násobným optickým zoomom (rozsah ohniskových vzdialeností 21 až 1 365 mm) využíva špičkové technológie, vďaka ktorým sa môže pochváliť kvalitnými výstupmi vo vysokom rozlíšení.

V prípade fotografií je k dispozícii 20,3 megapixelov a videá rozlíšení 4K Ultra HD. Canon PowerShot SX70 HS má vzhľad aj ergonómiu digitálnej zrkadlovky a predstavuje ideálny fotoaparát typu všetko v jednom. Ide o kompaktné a univerzálne zariadenie, ktoré je skvelým pomocníkom pri každej tvorivej situácii, a to bez nutnosti výmeny objektívu, ako je pri zrkadlovkách. 

Hlavné vlastnosti fotoaparátu Canon PowerShot SX70 HS

  • Vzhľad aj ergonómia univerzálnych digitálnych zrkadloviek pri zachovaní jednoduchého ovládania
  • Vstavaný objektív so 65-násobným optickým zoomom a rozsahom ohniskových vzdialeností 21 až 1 365 mm
  • Elektronický hľadáčik OLED s vysokým rozlíšením pre maximálnu kontrolu nad záberom
  • Otočný LCD displej s uhlopriečkou 7,5 cm
  • Rýchlosť snímania až 10 snímok za sekundu
  • Automatické zaostrovanie, ktoré je veľmi rýchle a spoľahlivé aj pri zlých svetelných podmienkach
  • Možnosť komunikácie so smartfónom alebo počítačom pomocou Bluetooth a Wi-Fi

Najnovší fotoaparát z dielne spoločnosti Canon sa vďaka 65-násobnému optickému zoomu, doplnenému o technológiu ZoomPlus, môže pochváliť impozantnou ohniskovou vzdialenosťou až 2 730 mm. Canon PowerShot SX70 HS je tak ideálny pre zhotovovanie snímok z naozaj veľkej vzdialenosti, napríklad pri fotení spevákov na pódiu počas koncertov alebo absolventov v priebehu promócií. S fotením rýchlo sa pohybujúcich objektov, od divokej zveri až po profesionálnych športovcov, pomôže v prípade veľkého zoomu funkcia Zoom Frame Assist Lock, ktorá zjednodušuje udržanie objektu v zábere. Uvedená ohnisková vzdialenosť je užitočná aj v prípade, kedy je nutné z diaľky zachytiť veľmi jemné detaily.

Obdobnú pozornosť si zaslúži aj podpora makrofotografie – s novým modelom možno fotiť už od 0 cm. A povedzte sami, kto aspoň raz nezatúžil po zachytení zložitých detailov objektov, ktoré sa takmer dotýkajú objektívu? Ručičky v luxusných hodinkách, jedlo na tanieri, rozvíjajúci sa kvet…

Okrem vydarenej optiky stojí za kvalitnými výstupmi aj vylepšený snímač CMOS, ktorý pri veľkosti 1/2,3″ ponúka rozlíšenie 20,3 megapixelov. Oproti svojmu predchodcovi PowerShot SX60 HS, ktorý mal k dispozícii 16,1 miliónov pixelov, tak najnovší fotoaparát prináša o štvrtinu viac obrazových bodov a teda aj novú mieru detailov a živého podania výstupov. Väčšie rozlíšenie ocenia tiež milovníci veľkých tlačených fotografií a nemusí ísť len o vzácne rodinné snímky vystavené na stene obývacej izby.

Pomyselným srdcom modelu Canon PowerShot SX70 HS je najmodernejší a výkonný obrazový procesor DIGIC 8, ktorý umožňuje kontinuálne snímanie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu a má dostatočný výkon aj pre natáčanie videí v 4K Ultra HD rozlíšení. V 4K rozlíšení je možné vytvárať aj časozberné alebo jednotlivé statické snímky. Používatelia nového fotoaparátu tak môžu všetky úchvatné okamihy zachytiť v najvyššom rozlíšení a ešte viac si ich vychutnať  pri neskoršom prezeraní. Prínosom je aj vysoko citlivé adaptívne automatické zaostrovanie, ktoré nemá problém ani so zlými svetelnými podmienkami a skvele ostrí aj pri kontinuálnom snímaní až do rýchlosti 5,7 snímok za sekundu.

Canon PowerShot SX70 HS podporuje nielen tradičný formát JPEG, ale tiež nekomprimovaný RAW a otvára tak svet profesionálnych úprav snímok aj fotografom, ktorí nemôžu alebo nechcú používať pokročilejšie zariadenia. Formát RAW ponúka vysokú mieru kontroly nad výslednými snímkami, ktorá je plne porovnateľná napríklad s možnosťami digitálnych zrkadloviek.

Nový fotoaparát výrazne zjednodušuje prenášanie snímok do smart zariadení a počítačov. V prípade mobilných telefónov a tabletov so systémami iOS alebo Android stačí pre automatický prenos a synchronizáciu použiť aplikáciu Canon Camera Connect, pre počítače je potom k dispozícii nástroj Image Transfer Utility 2. PowerShot SX70 HS podporuje aj diaľkové snímanie Live View, ktoré umožňuje urobiť snímky priamo pomocou smartfónu a už nikto nebude chýbať na žiadnej rodinnej fotografii.

Canon PowerShot SX70 HS bude v predaji od novembra 2018 a súčasťou štandardného balenia bude okrem samotného bridge fotoaparátu aj kompaktný napájací adaptér CA-DC30, nabíjačka CB-2LHE, Li-ion batéria NB-13L a prepojovací kábel IFC-600PCU. Ďalšie informácie o novom viacúčelovom modeli sú k dispozícii na stránkach www.canon.sk.

Značky: