Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

 Slovenský fintech startup zahájil pilotnú technickú prevádzku prostredníctvom svojej obchodnej spoločnosti DingoDot GmbH v Berlíne. Aplikácia na automatický zber a párovanie účtovných dokladov a platieb podnikateľov, z ich bánk a emailov, je k dispozícii v Google Play a AppStore.


Prvá bezplatná verzia aplikácie aj vďaka AI odbremení podnikateľa i účtovníčku od rutinných činností a starostí spojeným s bločkami, faktúrami a výpismi.  V pripojenej gmail alebo outlook súčasnej emailovej schránke podnikateľa DingoDot🦊 pohľadá faktúry, vyťaží z nich platobné údaje pre overovanie ich zaplatenia v banke. Platby sú tiež automaticky aktualizované z ľubovoľného bankového účtu v SR, ČR i celej EU vďaka PSD2, ktorý si užívateľ (digitálny freelancer, konateľ/majiteľ rastúceho startupu) pridá do aplikácie. DingoDot autonómne spája bankové transakcie s účtovnými dokladmi namiesto podnikateľa. Chýbajúce alebo nepresné údaje podnikateľ v aplikácií doplní, napríklad odfotením pokladničného bločku. DingoDot sa preúča na základe opráv podnikateľa a tak sa neustále zlepšuje vo vyhľadávaní aj spájaní. Účtovníčka podnikateľa tak dostane emailom URL linku, kde nájde pre každý pohyb na bankovom účte správny dokument na stiahnutie do účtovníctva. Podrobnejšie informácie sú na lokálnej produktovej stránke DingoDot.sk a stručne vo videu nižšie:
https://friends.dingodot.com/embeds/BAh7CEkiCGdpZAY6BkVUSSIwZ2lkOi8vanVtcHN0YXJ0LWFwcC9FbWJlZC8yMjU5MTE_ZXhwaXJlc19pbgY7AFRJIgxwdXJwb3NlBjsAVEkiD2F0dGFjaGFibGUGOwBUSSIPZXhwaXJlc19hdAY7AFQw–9f937358e6882db711277f05e6c32200524f9d86
V ďalšej pripravovanej verzii už začiatkom budúceho roka DingoDot ponúkne upozornenia pre užívateľa aj jeho obchodných partnerov na nezrovnalosti ohľadne duplicitných, podozrivých či neuhradených položiek vrátane realizácie ich nápravy. DingoDot zároveň poskytne podnikateľský pohľad na financie, t.z, aký očakávať zostatok voľných peňazí na bankovom účte, či koľko si odložiť na predpokladané dane. Ďalšie novinky sú na stránkach komunity priateľov DingoDot .

Behom roka 2022 bude postupne spúšťaná aplikácia a jej komunita v DACH regióne, pričom R&D a engineering bude i naďalej situované na Slovensku, podporené rozvojom talentov z lokálnych stredných a vysokých technických škôl. Budúci rok spoločnosť plánuje posilňovať svoj kapitál na škálovanie, ktorý bol iniciálne v seed kole financovania poskytnutý VC fondom Vision Ventures, viac v pôvodnej tlačovej správe .

Značky: