Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť ESET zvíťazil v teste popredného nemeckého IT spotrebiteľského magazínu Computer Bild. Spomedzi trinástich testovaných bezpečnostných riešení obsadil vďaka najlepšiemu skóre prvé miesto ESET Smart Security 9.

„ESET nad konkurenciou zvíťazil vďaka najlepšej kombinácii bezpečnosti, výkonu a rýchlosti“ potvrdil v najnovšom vydaní šéf softvérového oddelenia magazínu Computer Bild, Georg Oevermann. ESET Smart Security 9 je v teste opísaný ako „najlepšia ochrana pred najnovšími hrozbami“ vďaka tomu, že zachytil všetok škodlivý kód použitý v teste.

Computer Bild použil pri hodnotení viac než 155-tisíc vzoriek škodlivého kódu. Pätnásť spolupracovníkov strávilo testovaním produktov spolu 2400 hodín. Vedúci testovacích laboratórií Computer Bildu Matthias Otten výsledok v tlačovej správe opísal ako „ESET z trónu zosadil produkt od firmy Kaspersky“. Okrem skvelej ochrany zvýraznil Computer Bild pri ESET Smart Security aj nízku záťaž na systém a použiteľnosť. Pri riešení pochválil taktiež jeho ochranu internetového bankovníctva a sociálnych sietí.

„ESET Smart Security dokázal presvedčiť nezávislých testerov v laboratóriách Computer Bildu, čo znamená, že naša práca v prospech používateľov sa ukázala byť kvalitná,“ povedal Righard Zwienenberg, výskumník spoločnosti ESET.

Computer Bild je najväčší počítačový magazín nie len v Nemecku ale aj v celej Európe, vrátane Ruska. Tento rok oslavuje 20 rokov od svojho založenia. V poslednej dobe získal ESET viacero ocenení pre svoje produkty. V Japonsku už tretí rok za sebou vyhral prestížny Nikkei prieskum spokojnosti počítačových zákazníkov. Prvé miesto obsadil v oboch bezpečnostných kategóriách – správa klientskeho systému a systém správy servera/siete. V teste poprednej nemeckej testovacej organizácie Stiftung Warentest zase na prvom mieste bodovala aplikácia ESET Mobile Security pre Android, ktorá slúži na ochranu mobilných androidových zariadení. V slovenskej súťaži Android Code vyhral v kategórii svetové aplikácie ESET Parental Control pre Android. Aplikácia je určená rodičom, ktorí chcú pri používaní mobilného internetu chrániť svoje deti.

ESET je najväčšou bezpečnostnou spoločnosťou v Európskej únii. Viac o ESETe a jeho technológiách nájdete na stránke www.eset.sk.

Značky: