Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

HONOR X8 sa môže pochváliť tenkým a ľahkým telom a veľmi úzkymi rámčekmi

HONOR, globálna technologická značka, dnes spúšťa predpredaj svojho horúceho nového superľahkého a tenkého mobilného telefónu s krásnym módnym dizajnom, HONOR X8. Je to prvý model zo série HONOR X, ktorý bol uvedený na globálny trh po osamostatnení spoločnosti HONOR. Po uvedení produktového radu HONOR 50 aúplne nového radu HONOR Magic4 predstavuje aj ďalšie rozšírenie produktového portfólia spoločnosti. Telefón využíva operačný systém Android 11 a rovnako ako všetky najnovšie mobilné telefóny HONOR je aj nový model vybavený predinštalovanými službami Google.

HONOR X8 je k dispozícii u všetkých slovenských predajcov za akciovú cenu 199 eur.  Štartovacia cena platí len do nedele 15. mája 2022.

HONOR X8 ponúka celý rad inovatívnych technologických riešení. Táto štýlová novinka s ultratenkým a ľahkým dizajnom, veľkým displejom a s minimálnymi rámčekmi, ponúka vynikajúce schopnosti fotoaparátu a výkon presahujúci túto cenovú kategóriu mobilných telefónov. Beží na operačnom systéme Android 11 s predinštalovanými službami Google. To všetko za veľmi priaznivú cenu, ktorá je pri predobjednávkach znížená len na 199 eur.

„V spoločnosti HONOR sa snažíme sprístupňovať výkonné a inovatívne technologické riešenia všetkým našim zákazníkom po celom svete. Sme presvedčení, že horúca novinka HONOR X8 tento záväzok spĺňa,“ povedal George Zhao, CEO HONOR Device Co, Ltd. HONOR X8 je vybavený novou mobilnou platformou Qualcomm Snapdragon® 680, ktorá opäť posúva funkcie mobilného telefónu na vyššiu úroveň, vrátane špičkových fotografických funkcií. To je ideálne pre akúkoľvek zábavu mladej generácie.“

Podarený dizajn v tenkom a ľahkom tele

Elegantný a štýlový HONOR X8 zaujme svojím ultratenkým a ľahkým telom s hrúbkou 7,45 mm[1] a hmotnosťou len 177 g[2].  Vďaka zaobleným hranám sa HONOR X8 pohodlne drží v ruke a ľahko sa zmestí do vrecka alebo malej kabelky.

Mimoriadne úzke rámčeky a 6,7″ displej HONOR FullView

Vďaka veľmi úzkym rámčekom je pomer obrazovky k telu neuveriteľných 93,6 %[3]. Táto hodnota je najvyššia medzi tradičnými smartfónmi v tejto kategórii. Získate skutočný zážitok zo sledovania videí, hrania hier alebo akéhokoľvek online obsahu. Ľavý a pravý rámček telefónu HONOR X8 meria len 1,1 mm, zatiaľ čo horný rámček je tenký 1,15 mm.

6,7“ displej[4]  HONOR FullView s rozlíšením Full HD+ (2388×1080[5] px) zaručuje vysoký jas a verné farby. HONOR X8 využíva pokročilé funkcie ochrany očí, ako napríklad certifikát TÜV Rheinland Low Blue Light[6], režim eBook alebo tmavý režim. Čítanie alebo prezeranie stránok aj po dlhšom čase alebo v slabo osvetlenom prostredí tak nebude zbytočne namáhať alebo unavovať vaše oči.

Štvornásobný fotoaparát

HONOR X8 prináša výnimočné fotografické zážitky vďaka štvornásobnému fotoaparátu. Hlavný 64Mpx hlavný objektív dopĺňa 5Mpx širokouhlý snímač, 2Mpx makro fotoaparát a 2Mpx bokeh fotoaparát na rozostrenie pozadia.

64-megapixelový fotoaparát je vhodný pre začínajúcich fotografov a kreatívcov, ktorí radi fotografujú na cestách a zachytávajú výnimočné okamihy s rodinou a priateľmi. Širokouhlý 5Mpx fotoaparát s uhlom záberu 120o[7]a svetelnosťou f/2,2, umožňuje používateľom pohodlne zachytiť scény krajiny alebo skupinu priateľov na jeden záber.

Výkon vďaka Snapdragon 680 a HONOR RAM Turbo

Srdcom telefónu je 6nm procesor Qualcomm Snapdragon® 680, ktorý je vysoko výkonný a zároveň veľmi úsporný.  

HONOR X8 je tiež vybavený technológiou HONOR RAM Turbo (6 GB + 2 GB), ktorá presúva časť pamäte flash ROM do pamäte RAM, čo znamená, že 6 GB pamäte RAM možno zvýšiť na 8 GB pamäte RAM.

Táto technológia rozširuje pamäť RAM komprimovaním aplikácií na pozadí a zabraňuje ich ukončovaniu. Používatelia tak môžu napríklad prijať hovor alebo napísať správu a potom sa vrátiť do aplikácie presne tam, kde skončili.

Bezproblémová výdrž batérie a 22,5W rýchle nabíjanie

HONOR X8 obsahuje batériu s kapacitou 4000 mAh[8], ktorá zaručuje dlhú výdrž. V praxi to znamená až 13 hodín sledovania videí na YouTube, 19 hodín surfovania po internete alebo 9,3 hodiny hrania hier.[9] Vďaka rýchlemu nabíjaniu HONOR s výkonom 22,5 W, je už po 10 minútach nabíjania možné sledovať 3 hodiny online videí.[10]

Ceny a dostupnosť

HONOR X8 je od dnešného dňa k dispozícii v troch farebných variantoch: Titanium Silver, Ocean Blue alebo Midnight Black.[11]

Práve teraz si môžete nový produkt kúpiť za špeciálnu akciovú cenu 199 eur. Špeciálna cena platí počas celého obdobia predobjednávok do 15. mája 2022.

Viac informácií nájdete na oficiálnej webovej stránke HONOR: www.hihonor.sk


[1]Údaje z laboratórií HONOR. Hrúbka (7,45 mm) sa meria v najtenšom bode a nezahŕňa výstupok fotoaparátu. Skutočné rozmery sa môžu líšiť v závislosti od konfigurácie, výrobného procesu a metódy merania.

[2] Údaje pochádzajúce z laboratórií HONOR.

[3] Údaje pochádzajúce z laboratórií HONOR.

[4] Údaje z laboratórií HONOR. Vďaka zaoblenému rohovému dizajnu je uhlopriečka obrazovky 6,7 palca, meraná štandardným obdĺžnikom (skutočná zobraziteľná plocha je o niečo menšia).

[5]Rozlíšenie sa meria ako štandardný obdĺžnik, takže efektívne pixely sú o niečo menšie..

[6] Tento výrobok nemá terapeutickú funkciu.

[7] Hardvérová úroveň 120°. Skutočná hodnota môže byť o niečo nižšia.

[8] Garantovaná kapacita je 3900 mAh (nevymeniteľná batéria)

[9] Údaje z laboratórií HONOR. Výdrž batérie závisí od skutočného používania.

[10] Údaje o nabíjaní a životnosti batérie pochádzajú z laboratórnych testov spoločnosti HONOR vykonaných pri teplote 25°C, relatívnej vlhkosti 45-80 %, s použitím originálnej nabíjačky a kábla, z úrovne kapacity 3 %, v pohotovostnom režime s vypnutou obrazovkou. Skutočný výkon sa môže mierne líšiť v dôsledku individuálnych rozdielov, zvykov používateľa a faktorov prostredia.

[11] Tieto tri farby sa nepredávajú vo všetkých regiónoch, overte si prosím miestnu dostupnosť.

Značky: