Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Popredný nemecký motoristický časopis Auto Bild udelil pneumatikám Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 prvé miesto v rozsiahlom teste celkovo 15 rôznych celoročných pneumatík pre menšie osobné vozidlá[1]. Víťazom sa stali nielen vďaka svojim úžitkovým vlastnostiam, ale aj svojej hospodárnosti a ekologickým parametrom.

Test, ktorý Auto Bild zaradil do svojho vydania z 29. septembra (číslo 39-2022)1, bol zameraný na pneumatiky s rozmerom 195/55 R16. Testovanie prebiehalo na vozidle Volkswagen Polo. Pneumatiky Vector 4Seasons Gen-3 boli vyhlásené za absolútneho víťaza testu a ako len jedny z dvoch testovaných pneumatík získali od testovacích vodičov časopisu Auto Bild hodnotenie „vzorné“. Už tri roky za sebou sa tak Goodyear s pneumatikami Vector 4Seasons Gen-3 umiestnil na prvom mieste[2].

Vysoko kladné skóre získali Vector 4Seasons Gen-3 za svoje jazdné vlastnosti na suchu; v tomto kritériu získali najvyššie hodnotenie len spolu s pneumatikami Dunlop Sport All Season. Ako ich silné stránky sa prejavili najmä trakcie, brzdné vlastnosti a ovládateľnosť, a to na mokrej, suchej aj zasneženej vozovke.

V závere testu Auto Bild konštatoval, že za mokra ponúkajú pneumatiky Vector 4Seasons Gen-3 vodičom „presvedčivé úžitkové vlastnosti“ za akýchkoľvek podmienok.

Titul „Zelená pneumatika 2022“ pro Goodyear Vector 4Seasons Gen-3

Pneumatiky Vector 4Seasons Gen-3 sa, navyše, neumiestnili len v teste úžitkových vlastností podľa testovacích vodičov časopisu Auto Bild, ale ponúkajú vodičom aj vynikajúci kilometrový výkon, nízku mieru opotrebovania, malú hmotnosť a tichšiu prevádzku ako ostatné testované pneumatiky.

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 vynikala ako pri hodnotení pneumatík, ktoré preukazujú dobré úžitkové vlastnosti v najrôznejších prevádzkových podmienkach, tak boli aj najúspornejšie. Podľa Auto Bildu tak Goodyear jasne dokazuje, že „špičkové jazdné vlastnosti a snaha o ochranu životného prostredia sa vzájomne nijako nevylučujú“[3][4].


[1] Auto Bild číslo 39/2022. Testovacie vozidlo: Volkswagen Polo. Testovaný rozmer: 195/55R16. Testované pneumatiky značiek: Goodyear, Dunlop, Bridgestone, Continental, Falken, Firestone, Hankook, Maxxis, Michelin, Nexen, Nokian, Kleber, Kumho, Toyo, Vredestein. Celkom bolo testovaných 35 pneumatík, v teste bolo zverejnených 15 značiek.

[2] Auto Bild, čísla 39/2020 a 39/2021

[3] Auto Bild: Im Test: Ganzjahresreifen für Kleinwagen. https://www.autobild.de/artikel/ganzjahresreifen-test-2022-195-55-r-16-22172405.html.

[4] Preložené z nemeckého originálu

Značky: