Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Posilnenie služieb v oblasti spracovania a prenosu logistických dát v rámci marketplace a rozšírenie či zatraktívnenie služieb partnerom – to sú jedny z hlavných cieľov ďalšej akvizície skupiny Heureka Group. Tá kupuje službu Balíkobot, ktorej majoritnými investormi sú aktuálne Martin Kasa a David Folprecht. Nástroj, ktorý výrazne uľahčuje prenos dát predajcom a umožňuje presné online sledovanie pohybu zásielok, zapadá Heureke do dlhodobých cieľov budovať najväčší európsky marketplace. Hodnotu akvizície nechce žiadna zo strán komentovať.

Rok a pol po kúpe brnenskej technologickej firmy Dataweps hlási Heureka ďalšiu akvizíciu. Tou je nákup nástroja Balíkobot, služby pre jednoduchšiu správu a odovzdávanie logistických dát smerom k dopravcom.

„Spojenie s partnerom, ktorý má silné know-how v oblasti logistiky, významne obohatí a posunie naše služby v rámci budovania najväčšieho európskeho marketplace a jednotnej platformy Heureka Group,“ hovorí k novému spojeniu Tomáš Braverman, CEO Heureka Group. Tá aktuálne pôsobí v deviatich krajinách regiónu CEE. „Dlhodobo sa snažíme naše vzťahy s partnermi prehlbovať a pomáhať im s predajom naprieč celým regiónom, kde pôsobíme. Veríme, že široké možnosti spracovania informácií o logistike a pomoc s celým procesom odovzdávania dát dopravcom ocenia nielen e-shopy, ale vďaka presnejším a rýchlejším informáciám aj koncoví zákazníci. A to nielen v rámci marketplace, ale v celom programe Overené zákazníkmi,” dodáva Braverman.

„Za Balíkobotom som stál od samého začiatku a som veľmi rád, že ho odovzdávame do rúk tak skúseného hráča ako je Heureka. Balíkobot každoročne rastie o desiatky percent a má veľmi skúsený tím na čele s Martinom Šauerom. V rámci skupiny Heureka očakávam ďalší dynamický rast, expanziu do zahraničia a synergie zo spolupráce v skupine,“ hovorí Martin Kasa.

Služba Balíkobot funguje na trhu od roku 2014 a zaisťuje automatizované odosielanie dát o balíkoch, paletách a listoch z e-shopového (alebo podnikového) systému priamo dopravcom. Vďaka tomu sa výrazne zrýchľuje aj samotná logistika tovaru. „Vďaka akvizícii získame potrebné zázemie silného partnera, s ktorým budeme hľadať synergie pre rozvoj našich spoločných služieb, ktoré pomôžu našim zákazníkom lepšie zvládať logistické procesy,“ hovorí Martin Šauer, CEO Balíkobotu.

Vo vedení Balíkobotu sa aktuálne nič nemení. V rámci štruktúry skupiny Heureka Group bude Balíkobot samostatnou entitou, ktorá bude hľadať synergie v prípadoch, kde to dáva zmysel. CEO Balíkobotu Martin Šauer bude podliehať CEO celej Heureka Group.

Značky: