mBank odteraz umožňuje blokovať výbery z bankomatov, ktoré si účtujú poplatok

0

A rovnako si môžete zablokovať aj magnetický prúžok na platobnej karte.

mBank nedávno rozšírila svoju aplikáciu o dve užitočné funkcie na správu platobných kariet. V nastaveniach karty si môžete zablokovať výbery z bankomatov s tzv. surcharge poplatkom a takisto aj magnetický prúžok. Tieto funkcie pomáhajú chrániť sa pred účtovaním zbytočných poplatkov či zneužitím karty pri cestovaní do zahraničia.

mBank zaviedla možnosť zablokovať výber z bankomatov s tzv. surcharge poplatkom ako prvá banka na Slovensku. V praxi to funguje tak, že ak si v aplikácii vypnete výber z bankomatov, ktoré si za túto transakciu účtujú poplatok, bude takýto výber automaticky zamietnutý. Neprekvapia vás teda žiadne nežiaduce poplatky.

Výber z bankomatov s poplatkom a prípadne aj magnetický prúžok si môžete nastaviť v nastaveniach platobnej karty – obrazovka FinancieKarty – vyberiete si platobnú kartu – ViacNastavenia karty.

mBank blokovanie výberov z bankomatov s poplatkom. Na screenshote sú výbery z takýchto bankomatov povolené

Zdroj: mBank

Prečítajte si aj:

mBank zjednodušuje otvorenie účtu: Postačí vám iba mobilná aplikácia a občiansky preukaz

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár