Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Cloudové služby Xbox alebo NVIDIA GeForce NOW sú najnovšie dostupné aj na smart televízoroch z roku 2021.

Spoločnosť Samsung Electronics potešila slovenských hráčov niekoľkými atraktívnymi novinkami. K dispozícii sú nové streamingové služby a hry v rozlíšení 4K, ponuka streamingu sa navyše rozšírila aj na inteligentné televízory z roku 2021. Hranie na špičkovej úrovni je tak dostupné podstatne väčšiemu množstvu používateľov po celom svete.

Cloudové hry môžu využiť aj milióny majiteľov smart televízorov Samsung z roku 2021

Samsung v Slovenskej republike ponúka samostatné televízne aplikácie hlavných herných streamingových firiem, medzi ktoré patria Xbox, NVIDIA GeForce NOW či Stadia. Vďaka rozšíreniu pre inteligentné televízory Samsung z roku 2021 sú herné aplikácie Xbox a NVIDIA GeForce NOW dostupné aj mnohým ďalším používateľom prostredníctvom televíznych aplikácií.

„Keď sme pred niekoľkými mesiacmi predstavili cloudové hranie na televízoroch modelového roku 2022, všetci sa pýtali, kedy začne herný streaming fungovať aj na modeloch z roku 2021. Teraz teda náruživým hráčom s radosťou odpovedáme, že sa tak stalo ešte pred koncom minulého roka,“ hovorí Mike Lucero, herný produktový riaditeľ v biznis tíme Samsung Electronics pre Severnú Ameriku. „Stačí ľubovoľný kompatibilný ovládač s pripojením cez Bluetooth a internetové pripojenie a milióny hráčov si budú môcť vyberať z nášho rozsiahleho herného katalógu od veľkých prémiových hitov až po populárne nezávislé a retro tituly. Na smart televízoroch z roku 2021 to umožní aplikácia našich partnerov a zariadenia značky Samsung sa tak stanú základnou pomôckou streamingu hier.“

Používatelia si môžu vyššie spomenuté aplikácie sťahovať z internetového úložiska Samsung App Store priamo do TV.

4K hry sú teraz na inteligentných televízoroch Samsung k dispozícii vďaka službe NVIDIA GeForce NOW

Používatelia GeForce NOW môžu najnovšie streamovať hry pre PC v rozlíšení až 4K pri frekvencii až 60 obrázkov za sekundu na inteligentných televízoroch Samsung modelového roku 2022 a 2021. Nie je pritom nutné nič sťahovať, inštalovať ani aktualizovať. Aby streaming fungoval v najvyššej kvalite, je nutné predplatné prémiovej verzie GeForce NOW – potom si používatelia môžu vychutnať nielen rozlíšenie 4K a vyššiu frekvenciu streamovania, ale aj technológiu RTX, prednostný prístup k herným serverom NVIDIA a predĺžené osemhodinové hranie[2].

Ďalšie informácie o herných televízoroch Samsung: samsung.com/sk/tvs/gaming-tv.


[1] Kompatibilné televízory z modelového radu 2021: QN900A, QN800A, QN700A, QN95A, QN91A, QN90A, QN85A, Q80A, Q77A , Q75A, Q70A, Q67A, Q65A, Q60A

[2] Výška predplatného prémiovej služby GeForce Now sa v rôznych krajinách líši.

Značky: