Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Virtuálny showroom umožňuje zákazníkom online prehliadku modelov ŠKODA
  • Individuálna podpora od zákazníckeho sprievodcu a vysoká úroveň interaktivity vďaka multimediálnemu obsahu
  • Koncept virtuálneho showroomu vyvinul izraelský IT startup Matter, ktorý v roku 2020 zvíťazil v heckathone ŠKODA AUTO DigiLab „COVID Mobility Race“

ŠKODA AUTO DigiLab a izraelský IT startup Matter vyvinuli virtuálny showroom pre predajných partnerov českej automobilky. Nová online platforma ponúka zákazníkom možnosť prezerať a prechádzať si vozidlá u autorizovaného predajcu, ako by tam boli osobne. Štítky, videá a zvukové súbory poskytujú množstvo informácií o každom vozidle. Koncept je založený na projekte izraelskej IT spoločnosti Matter. Na hackathone „Covid Mobility Race“, súťaži nápadov a programovania, ktorú v roku 2020 usporiadal ŠKODA AUTO DigiLab, sa vďaka tomuto riešeniu dostal IT startup na prvé miesto.

 Martin Jahn, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť predaja a marketingu, zdôraznil: „ŠKODA AUTO naďalej pokračuje v digitalizácii všetkých oblastí podnikania. Virtuálny showroom dáva predajcom a dovozcom príležitosť byť naďalej k dispozícii svojim zákazníkom aj počas pandémie covid-19. Ponúka pohľad do budúcnosti digitálneho predaja automobilov.“

Andre Wehner, Chief Digital Officer spoločnosti ŠKODA AUTO, uviedol: „Virtuálny showroom je priamym výsledkom úzkej spolupráce medzi spoločnosťou ŠKODA AUTO DigiLab a dynamickou startupovou scénou v Tel Avive. Vyhľadávame vhodných lokálnych partnerov, kombinujeme naše odborné znalosti a realizujeme projekty spoločne – vždy s cieľom pridať našim zákazníkom skutočnú hodnotu. To je presne to, čo sme týmto novým portálom dosiahli.“

Prostredníctvom portálu virtuálneho showroomu môžu zákazníci spoločnosti ŠKODA AUTO navštíviť svojho miestneho autorizovaného predajcu online 24 hodín denne, 7 dní v týždni a prezerať si vystavené vozidlá. Je možné si tiež voľne prezerať priestory autosalónu, podľa vlastného rozhodnutia si pozrieť príslušný model ŠKODA a nakonfigurovať ho prostredníctvom online nástroja. Všetky potrebné informácie sú prehľadne zobrazované, a to vrátane technických údajov daného modelu. Okrem toho je možné si vozidlo prezerať z rôznych uhlov. Potenciálni zákazníci si môžu tiež u autorizovaného predajcu dohodnúť skúšobnú jazdu. Vďaka modulárnej štruktúre virtuálneho showroomu je možná aj integrácia ďalších prvkov, akým je napríklad virtuálna realita.

V závislosti od jednotlivých trhov bude portál prevádzkovaný buď dovozcom alebo samotnými predajcami. Pilotný projekt bol už úspešne odštartovaný u izraelského importéra ŠKODA AUTO Champion Motors. Na úrovni predajcov si môže každý obchodný partner prispôsobiť platformu a jej digitálne funkcie tak, aby vyhovovali jeho potrebám.

Tento nový kanál tiež umožní českému výrobcovi automobilov komunikovať so svojimi zákazníkmi a budovať profil ich záujmov a preferencií. Spätná väzba zákazníkov k vystaveným vozidlám, napríklad ponúkané služby alebo samotná prezentácia, umožní spoločnosti ŠKODA AUTO ďalej cielene zlepšovať zákaznícku skúsenosť.

Platforma pochádza od izraelského Startup Matter, ktorý v júni 2020 zvíťazil s konceptom virtuálneho showroomu na hackathone „Covid Mobility Race“ spoločnosti ŠKODA AUTO DigiLab. Účastníci boli vyzvaní, aby vyvinuli technológie a nástroje, ktoré pomôžu automobilovému priemyslu počas pandémie. Pri implementácii konceptu virtuálneho showroomu použila spoločnosť Matter inovatívne vizualizačné nástroje z realitného obchodu a vlastnú 3D technológiu.

Od dnešného dňa sú dvere do virtuálneho showroomu otvorené. Záujemcovia teraz môžu navštíviť zákaznícke centrum ŠKODA AUTO v Mladej Boleslavi odkiaľkoľvek na svete pomocou počítača alebo mobilného zariadenia.

Značky: