Vlna inteligentných náramkov neobišla ani Acer, ktorý má na trhu model Liquid Leap.

Nosenie a spanie

Náramok je úzky a výrobca ho pripravil tak, aby sa dal nosiť aj používateľom, ktorí si už odvykli od nosenia hodiniek. Na rozdiel od iných modelov na trhu, nech už sú akokoľvek vybavené, sa bude nosiť dobre každému. Navyše je dostupný v piatich farbách, čiže sa bude dať zladiť nielen k obleku ale aj k pestrému dámskemu oblečeniu.

Má gumový náramok, aj vďaka tomu sa podarilo znížiť jeho cenu. Naopak treba hneď úvodom pochváliť veľmi dobrý softvér Leap Manager pre Android a iOS. Zapnutie náramku vyžaduje trochu zručnosti. Nám sa ho nepodarilo pripnúť tak ľahko, ako by sme očakávali. Má totiž dva výlisky, ktoré treba prepchať do pripravených dierok na druhej časti náramku. Možno guma časom mierne povolí, no nový náramok je problém zapnúť aj bez toho, aby ste ho dávali na ruku.

Rozdiel oproti iným náramkom je aj v tom, že ho zaručene nestratíte. Ak už ho máte na ruke, drží pevne. Pri niektorých s mechanizmom zapínania prekladaním kovového spoja ako pri hodinkách nemusí vždy držať pevne a odopnete ho nechtiac napríklad pri vyzliekaní košele s dlhým rukávom alebo bundy.

S náramkom sa dá aj spať a tu prichádza na rad jeho jednak úzky profil a tiež znížená výška. Väčšine by nemal zavadzať ani pri spaní na boku a podložení ruky pod vankúš.

V praxi s Leap Managerom

Na to, aby sa dal náramok nabiť je potrebná špeciálna kolíska. Čakali by sme USB konektor priamo na tele, no aj vďaka jeho absencii sa podarilo výrobcovi dosiahnuť zmenšenie tela. Na nabitie a prvotnú inicializáciu ho treba dať do špeciálnej kolísky. Tá sprístupní resetovanie náramku  cez dierku v spodnej časti, ktorá sa napája na konektory na spodnej časti náramku. Tiež má aj microUSB konektor na nabíjanie. Spočiatku nám tento princíp pripadal nepohodlný, no kolísku reálne okrem nabíjania potrebovať nebudete. Navyše nám náramok vydržal približne štyri až päť dní. Pri cestovaní teda nie je treba nosiť kolísku so sebou a občasné nabíjanie týmto spôsobom nepredstavuje reálny problém.

Vynikajúcou vecou je aj to, že s náramkom môžete plávať, sprchovať sa alebo si umývať ruky bez toho, aby ste sa museli báť poškodenia. Je vodotesný a to je aj ďalší dôvod, prečo výrobca oddelil konektor na nabíjanie do samostatnej kolísky. Okrem toho meria aj spánkovú aktivitu.

Náramok je skutočne multifunkčný a okrem obligátnej vlastnosti – krokomeru, poskytuje aj užitočné spojenie s telefónom. Upozorní vás na prichádzajúci hovor a zobrazí aj SMS správy prípadne udalosti z kalendára. Takisto si môžete nechať hlásiť udalosti z aplikácií. Funkcia sa povoľuje samostatne, nasleduje potom separátne povolenie zo zoznamu nainštalovaných programov v telefóne. Túto funkciu sme nevyužívali, nakoľko sme aj tak potrebovali mať telefón v ruke a duplikovať všetky udalosti sa nám nezdalo pohodlné. Ak však nemôžete mať telefón po ruke, využijete aj toto rozšírenie.

Páčil sa nám vibračný alarm, ktorý môžete pomenovať do dĺžky 15 znakov a pridať cez aplikáciu Leap Manager. Nastaviť sa dá opakovanie na dni v týždni a alarmov môžete nastaviť niekoľko. Môžete si tak nechať pripomenúť udalosť alebo napríklad nechať sa ráno zobudiť bez toho, aby vyzváňal budík telefónu. Priamo cez aplikáciu sa dá soft ér v náramku aktualizovať.

Na hlavnej obrazovke sledujete vašu dennú aktivitu, teda napríklad počet prejdených krokov, dobu aktivity, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a takisto aj dĺžku spánku. Po ťuknutí na kruhové grafy sa zobrazia ďalšie detaily. Rozhodne ide o prepracovaný softvér, na ktorom je radosť pozerať si vlastné výkony a pomer splnených výsledkov k definovaným cieľom.

Náramkom sa dá ovládať aj prehrávanie hudby. Toto nám pripadalo opäť vhodné vtedy, keď nemôžete telefón držať v ruke, inak sa nám hudba ovládala lepšie na telefóne, než na malom dotykovom displeji.

leap_sw

Technické parametre

Hmotnosť: 20 gramov

Bluetooth: 4.0

Displej: Kapacitný, 0,9“ dotykový, 128 × 38 px

Procesor: Cortex M0

Výdrž: 120 hodín pri aktívnom využití, 240 hodín v režime stand-by

Výhody

  • Malé rozmery
  • Vodotesný
  • Dlhá výdrž na batériu
  • Skutočne multifunkčný náramok

Nevýhody

  • Žiadne podstatné

Verdikt touchIT.sk

Acer Liquid Leap je vynikajúci náramok, ktorý je nielen multifunkčný ale aj vodotesný. Netreba ho často nabíjať, spravidla raz prípadne dvakrát za týždeň. Pochvaľovali sme si aj presnosť merania. Výrobca síce neuvádza detaily o použitom snímači pohybu, no nemusíte sa obávať, „falošných“ krokov pri cestovaní v dopravnom prostriedku.

Cena: 89,99 EUR, zatiaľ nie je dostupný na Slovensku, získať sa dá cez zahraničné e-shopy

Zapožičal: Acer

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.